Dodawanie komentarza

Do tematu: Być krajem, z którym się rozmawia

Być krajem, z którym się rozmawia

TVP/r.k. | 2006-10-20 07:49:52

– Rząd działał w trudnych, a chwilami bardzo trudnych warunkach, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że przez cały czas dotrzymywaliśmy słowa – powiedział Jarosław Kaczyński, podsumowując 100 dni działania swego gabinetu.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, iż rząd dotrzymał słowa w tym sensie, że cały czas realizowany był „program Polski solidarnej”, czyli - jak podkreślił – „zasadniczy” przekaz PiS z czasu kampanii wyborczej „był podtrzymywany”.

Mówiąc o sukcesach rządu, premier wskazał na przygotowanie budżetu, który z jednej strony ma 30-miliardową tzw. kotwicę, a z drugiej – jest prospołeczny. W tym kontekście wymienił przede wszystkim większe wydatki związane z alimentami, na szkolnictwo, naukę oraz na ratownictwo medyczne.

Wśród osiągnięć pierwszych 100 dni premier mówił także o solidarnym rozdziale środków unijnych oraz pierwszych zmianach w ustawie o finansach publicznych, które – jak zapewnił – pozwolą ministrowi do spraw rozwoju regionalnego być dysponentem dużej części środków płynących z Brukseli.

Jarosław Kaczyński wspomniał też o programie trzech milionów mieszkań, który – według niego – ruszy dzięki przygotowanej ustawie o państwowym zasobie ziemi, pozwalającej na przekazywanie ziemi pod mieszkania z zasobów Skarbu Państwa.

Mówiąc o polityce zagranicznej rządu, Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że w ciągu 100 dni odbył ponad 40 rozmów z prezydentami, premierami i szefami dyplomacji. Według premiera pozwoliło to osiągnąć cel, o który Polska zabiegała – aby „być krajem, z którym się rozmawia”.

Jarosław Kaczyński otrzymał tekę premiera od prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 lipca. Zastąpił na tym stanowisku Kazimierza Marcinkiewicza. Gabinet Kaczyńskiego przeżył rozpad, a następnie ponowne narodziny koalicji PiS-Samoobrona-LPR, przez trzy tygodnie pozostając rządem mniejszościowym.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (2):

po owocach ich....

...
~,,, 2006-10-20 09:14:20


złaapali Mazura ! bo komuchy

...
~wow ! 2006-10-20 09:08:24

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę