Dodawanie komentarza

Do tematu: Radosław Sikorski w BBC twierdzi, że mieliśmy referendum w sprawie EURO!

Radosław Sikorski w BBC twierdzi, że mieliśmy referendum w sprawie EURO!

red. Adam Michalak | 2012-10-22 22:58:38

W ostatnim programie BBC "Hardtalk" Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski stwierdził, że Unia Europejska potrzebuje ekspansji władzy, własnego prezydenta, prawa do narodowego weta oraz wspólnej armii.

W programie BBC "Hardtalk", prowadzonym przez dziennikarza Stephena Sackura, Radosław Sikorski zapytany o stosunek obywateli do wprowadzenia waluty Euro, stwierdził, że taka zgoda padła już podczas głosowania za przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej.

"Mówiąc słowami brytyjskiego premiera Toniego Blaira, chcemy być supermocarstwem, ponieważ reasumując, Unia Europejska nie dotyczy tylko handlu, dotyczy polityki, zajmuje się wpływem na nas, na wschód (...)" - powiedział Radosław Sikorski.

Dziennikarz Stephen Sackur zapytał więc polskiego ministra:
"Nie chcąc być niegrzecznie zrozumianym, wyjaśnij nam gdzie byłeś przez ostatnie lata? To znaczy, czy obserwowałeś polską opinię publiczną, która na obecną chwilę wydaje się mocno sceptyczna?", po czym zapytał o polski stosunek do Euro.

"Właśnie wygraliśmy wybory, temat Euro już był dyskutowany w Polsce, to była część naszego traktatu akcesyjnego i mieliśmy w związku z tym referendum. Dlatego jesteśmy zobowiązani do jego przyjęcia, co wymaga czasu i odpowiedniej stopy wymiany, musimy jeszcze dopełnić kryteria. Do końca kadencji tego parlamentu spełnimy warunki, a następny rząd wprowadzi Euro z satysfakcją." - powiedział minister.

Zobacz wypowiedź:
Radosław Sikorski w BBC


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę