Dodawanie komentarza

Do tematu: Policyjne widerejestratory na pieszych w Suwałkach

Policyjne widerejestratory na pieszych w Suwałkach

www.suwalki.policja.gov.pl, redakcja | 2012-11-07 13:04:23

Suwalska drogówka, poruszając się radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, uwieczniła wykroczenia drogowe popełniane przez pieszych.

Wczoraj po raz kolejny funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego suwalskiej Policji przeprowadzili kolejną akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na pieszych, którzy nieprawidłowo przekraczali jezdnię czy przechodzili na czerwonym świetle.

Funkcjonariusze patrolowali miasto radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Byli widoczni m.in. w okolicy bazaru, gdzie policyjna kamera zarejestrowała niewłaściwe zachowania pieszych. W ciągu kilku godzin trwania akcji, policjanci ukarali mandatami 24 osoby piesze za wykroczenia drogowe tj. przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz przechodzenie na czerwonym świetle.Do dnia 27.11.2012 na terenie działania KMP w Suwałkach doszło do 57 wypadków drogowych. W 6 wypadkach sprawcą były osoby piesze, które weszły bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd lub przechodziły na czerwonym świetle albo w miejscu niedozwolonym. W 13 wypadkach poszkodowanymi były osoby piesze (2 osoby zginęły, 11 zostało rannych).

Suwalscy policjanci apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W przyszłości zapowiadają podobne akcje, zwłaszcza że aut z rejestratorami przybywa.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę