Dodawanie komentarza

Do tematu: Inspekcja Transportu Drogowego niszczy trawniki!

Inspekcja Transportu Drogowego niszczy trawniki!

red. Adam Michalak | 2012-11-11 22:31:51

Inspekcja Transportu Drogowego podejmując działania związane z kontrolą prędkości na drogach nie zawsze działa zgodnie z prawem - wynika z ostatniego materiału, który przedstawiła stacja TVN24.

W materiale TVN24 Mobilne fotoradary. Nowe samochody ITD został przedstawiony pojazd Inspekcji Transportu Drogowego z zainstalowanym fotoradarem, zaparkowany tuż przy tablicy "koniec terenu zabudowanego". Pomijając zasadniczy cel takiego działania "prewencyjnego" (poza finansowym - chyba, że ITD wkrótce to wyjaśni), należy zwrócić uwagę na pewien istotny szczegół - pojazd został zaparkowany na trawniku, co w obliczu skrupulatnego podejścia do przepisów prawa stanowi wykroczenie.Nie ma usprawiedliwienia

W 2008 roku na stronie policja.pl został pokazany test nowego laserowego radaru. Na jednym ze zdjęć ujawniono działanie funkcjonariusza policji na służbie, który dopuścił się wykroczenia z art. 144KW:


"Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy
lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza
do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany."Incydent nie został wówczas przysłowiowo "zamieciony pod dywan". Sprawę funkcjonariusza przekazano z Komendy Głównej Policji do Komendy Stołecznej, natomiast zdjęcie przedstawiające czyn zabroniony szybko usunięto ze strony KGP.


Materiał archiwalny, zamieszczony niegdyś na stronie policja.pl.

Czy w oparciu o przypadek sprzed 4-ech lat, Inspekcja Transportu Drogowego przyzna się do błędu i ukarze/pouczy swojego pracownika?

Czekamy na odpowiedź rzecznika ITD.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę