Dodawanie komentarza

Do tematu: Minął rok

Minął rok

red.nacz., fot. HOTNEWS.pl/r.n. | 2005-12-30 18:45:23

Minął rok, dziwny rok. 52 tygodnie przeciwieństw; kłamstwa, prawdy, miłości i nienawiści. Minione wydarzenia niedługo przejmie w swe ramiona nieubłagana historia. Historia przeszłością opowiadająca przyszłość.

Przyszłość bezprzecznie kształtowana przez historię ostatniej sekundy, minuty, godziny i dnia, zapomniania być nie może, dopóki dopóty nie zostaną wyciągnięte z niej poprawnie wnioski, które zostaną zastosowane w przyszłości. Wnioski warunkujące nasze zachowania i bieg dalszego postępowania.

Sztuczne zapominanie minionych czasów, narzucane tak często przez środki masowego przekazu, a w szczególności polityków kreujących siebie na futyrystów, z którymi mają mniej wspólnego, niż wierny butelce piwa alkoholik, szybko wraca ze wzmożoną siłą.

Efekty zamykania w sobie puszki Pandory są nadzwyczaj oczywiste i zazwyczaj negatywne. 10 lat prezydentury bagażnikowego futurysty, to istny savoir-vivr dla milionów Polaków.

Dyplomy ukończenia 10-letniego kursu przetrwania w praktyce jak na razie nie zostały przekazane do druku, bo prognoza pogody na następne zapowiada przedłużenie katorgi w jej łagodniejszej formie.

Jaki będzie 2006 rok?

Zacznie się od podwyżek cen energii elektrycznej, gazu i innych dóbr, zazwyczaj od monopolistów pochodzących. Zarobki oczywiście nie wzrosną, żebyśmy nie wykupili całego towaru w sklepach - taki powszechnie stosowany od wielu lat w Polsce mechanizm bezpieczeństwa. Standard życia też się większości z nas nie poprawi, bo nawet podręcznikowy rząd jako instrument długofalowy, w ciągu 12 miesięcy nic znacznego, co odbiłoby się poważnie na naszym życiu, zrobić nie może - co najwyżej może zdążyć zaszkodzić. Taka pesymistyczna wizja następnego roku nam jednak do końca nie grozi, bo rzeczywistość lubi płatać figle.
Jednym uda się wygrać w grze losowej, inni zdobędą ludzką pracę i płacę, jeszcze inni zdadzą egzaminy, niektórym z nas uda się rozkręcić dochodowy biznes, którego nie będzie trzeba zamykać w ciągu następnych kilku lat. Musimy więc pracować nad tym, abyśmy znaleźć się w grupie osób, która pesymizm zna tylko w teoretycznym ujęciu...

Jutro 2 lata istnienia portalu HOTNEWS.pl! Czego będzie można się spodziewać w 3-cim roku? O tym już 1 stycznia!


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę