Dodawanie komentarza

Do tematu: Lepiej czy gorzej?

Lepiej czy gorzej?

redakcja | 2005-10-04 18:06:49

Z raportu "Diagnoza społeczna 2005" przeprowadzonego przez tajemniczą Radę Monitoringu Społecznego przy Wyższej Szkole Psychologii i Zarządzania z Warszawy wynika, że poprawia się sytuacja życiowa Polaków, a bezrobocie jest znacząco niższe niż dane oficjalne na ten temat. Z sondy internetowej przeprowadzonej przez portal HOTNEWS.pl jak i praktyki życia codziennego, możemy wysnuć zupełnie inne wnioski...

Raport przedstawia zaskakujące dane o bezrobociu. Jest ono nadal wysokie, ale z interpretacji badań pod zespołem profesora Janusza Czapińskiego wynika, że bezrobocie może być o jedną trzecią niższe od danych oficjalnych - mówi Wiesław Łagodziński, członek Rady Monitoringu Społecznego i zarazem inicjator tego przedsięwzięcia.

Z badań wynika też, że choć obszar ubóstwa się zmniejsza, to wzrost liczby bogatych jest szybszy, niż spadek liczby ubogich - dodaje Łagodziński.

Czytelnicy HOTNEWS.pl o własnym spostrzeganiu rzeczywistości

W sondzie przeprowadzonej przez portal HOTNEWS.pl zadano czytelnikom pytanie:
"Czy rok 2005 jest lepszy od poprzedniego?", w zamierzeniu próbując uzyskać opinię dotyczącą poprawy/pogorszenia spostrzegania obecnej rzeczywistości (w domyśle poprawy/pogorszenia warunków własnego życia - fizycznych i psychicznych). Udział w niej wzięło 1037 Internautów (unikalni użytkownicy). 62,19% badanych odpowiedziało "nie" (645 osób), 37,81% badanych (392 osoby) odpowiedziało "tak".

Dokumentacja sondy: tutaj

Wyniki badania są dość pesymistyczne, albowiem sonda odnosiła się także do naszego życia prywatnego.
Większość z nas jest więc niezadowolona z tego, co do tej pory przyniósł nam ten rok. Świadczy o tym zarówno zwiększona liczba osób z depresją, wzrastająca liczba samobójstw jak i wszechogarniające pesymistyczne nastawienie do życia - niestety często słuszne i uzasadnione (choć jeśli chodzi o kwestie psychologiczne bardzo niekorzystne).


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (2):

O sadach

...
~RwnjGpkwk 2005-10-12 14:43:15


Sondaże powinien rozliczyć NIK

...
~twiders 2005-10-05 03:03:03

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę