Dodawanie komentarza

Do tematu: W oczekiwaniu na spadochroniarza

W oczekiwaniu na spadochroniarza

redakcja/red.nacz. | 2005-08-23 17:48:05

Trwająca właśnie kampania prezydencka, przypominająca bardziej demokratyczną działalność Fidela Castro w obronie wolności obywatelskich na Kubie, normalnym zjadaczom chleba powszechniego stanęła w przełyku. Sucha, pozbawiona politycznego podłoża, przerodziła się w gonitwę o cimoszewiczowskie prawo do przebywania poza kratkami. Zamieszanie panujące na scenie genetycznie modyfikowanego politycznego potwora wydaje się być celowe. Kto chce zochydzić nam wybory? Dlaczego najlepszym upominkiem dla mafijnej nomenklatury byłoby pozostanie w domach? Czy w 38 milionowym narodzie nie ma osób, które urząd prezydenta potraktowałyby jako przeznaczenie, obowiązek i misję w stosunku do obywateli własnego kraju?

"Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm" - papież Jan Paweł II, ecyklika Veritatis splendor.

Aby przekonać się o demokratyczności prowadzonej trwającej właśnie w Polsce kampanii wyborczej, wystarczy zasięgnąć informacji w środkach masowego przekazu.

Z pełną odpowiedzialnością i stanowczością można stwierdzić, że prowadzona obecnie kampania wyborcza ŁAMIE PODSTAWOWE PRAWA I WOLNOŚCI GWARANTOWANE OBYWATELOM PRZEZ USTRÓJ RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Żeby mieć możliwość oparcia się na dowodach, ograniczyłem się do informacji, których źródło można znaleźć w globalnej sieci (pierwsze trzy pod ręką):

Dziennik Zachodni
+ Kandydaci na Prezydenta odpowiadają: Co z emeryturami górniczymi?
Kogo zaproszono do odpowiedzi na pytania?
Siedmiu kandydatów: link

Gazeta Wyborcza
Kandydaci na prezydenta (alfabetycznie)
Ile sylwetek kandytatów widnieje na stronie GW? Dziewięć osób. Po co więc pranie mózgu w postaci alfabetycznego układania jakże bogatej listy?
Źródło:link
http://www.elo.pl/

Metro
Hobby kandydatów na prezydenta
Źródło:link

Gdzie jest przedstawiona w sposób demokratyczny informacja o innych kandydatach na prezydenta RP, zakładająca równość startu w wyborach, co gwarantuje Konstytucja RP? Nie ma.

Czy prasa ma obowiązek przedstawiać wszystkich kandydatów na prezydenta RP w swoich materiałach w oparciu o wolność wypowiedzi i pełną informację o WSZYSTKICH kandydatach?

TAK - czytamy o tym w pierwszym artykule prawa prasowego (Dziennik Ustaw z 7 lutego 1984r.)

"Art. 1.
Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej."

"Art. 10.
1. Zadaniem dziennikarza jest służba społeczeństwu i państwu. Dziennikarz ma obowiązek działania zgodnie z etyką zawodową i zasadami współżycia społecznego, w granicach określonych przepisami prawa. "

Zbieg okoliczności? Trudność z dotarciem do kandydatów? Indydentalna pomyłka? NIE - jawne łamanie prawa. Czy w obliczu przedstawionych powyżej dowodów, można będzie stwierdzić w całej rozciągłości, że "w demokratycznych wyborach został wybrany prezydent demokratycznego państwa?" Nie.


Spadochroniarz na prezydenckim fotelu?

Obserwując dymy miotane przez ognistego smoka politycznego fałszu, można ulec wrażeniu, że obecna kampania prezydencka nie trzyma się kupy. Eksplozje fajerwerków w politycznych biurach mają jednak jedną cechę wspólną - wywołują w nas przerażenie, strach, starają się odebrać nam demokratyczne prawo do udziału w wyborach. Macie tego już dość? Z pewnością - i o to chodzi. Kalkulacja stałego elektoratu gwarantującego do dzisiejszego dnia przebicie wyborcze takiej partii jak chociażby SLD jest proste - im niższa frekwencja, tym większe poparcie.

Cimoszewicz - człowiek, którego jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie artykułów z kodeksu karnego możnaby zgłosić się do Księgi Rekordów Guinessa, używany jest jak rodzaj dymiarki, ułatwiającej spadachroniarzowi bezpieczne lądowanie.

Widoczność spadła do zera. Kto zasiądzie na prezydenckim tronie?

Już wkrótce w HOTNEWS.pl sylwetki nieznanych dotąd Państwu kandydatów na prezydenta RP.

"Nie należy mylić prawdy z opinią większości" - Cocteau.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę