Dodawanie komentarza

Do tematu: Strajk pracowników TP S.A.?

Strajk pracowników TP S.A.?

ND: Robert Popielewicz | 2005-01-26 01:10:30

Telekomunikacja Polska zamierza w tym roku zwolnić ponad 3,5 tys. osób, a więc 12 proc. obecnej załogi. Od zakupu TP S.A. przez France Telecom w 2000 r. spółka już drastycznie ograniczyła zatrudnienie z ok. 70 tys. do 29 tys. pod koniec 2004 r. Związki zawodowe nie zgadzają się na dalsze zwolnienia i zapowiadają na najbliższy piątek, 28 stycznia, pikietę w Warszawie.

Związkowcy są zdania, że redukcji kosztów należy szukać w inny sposób niż w zwolnieniach pracowników. Zwracają uwagę na przerost zatrudnienia w dyrekcji spółki i angażowaniu wielu drogich ekspertów i doradców.

Związkowcy alarmują, że jeśli nastąpią zwolnienia, pogorszy się jakość świadczonych usług. Nie możemy zapominać o szwankującej Błękitnej Linii TP. Przeprowadzane kontrole wykazały, że jednym z powodów pogorszenia się jakości obsługi klienta była ograniczona liczba konsultantów oraz jednoczesna likwidacja większości Biur Obsługi Klienta w kraju.
- Jeżeli w tej chwili są problemy, to co będzie po zwolnieniach? Od początku za mało było ludzi do obsługi Błękitnej Linii. Na dodatek programy, które to obsługują, niestety nie zdały egzaminu. Były one zresztą zakupione za ciężkie pieniądze we Francji. Jest to chyba ewenement na skalę światową, jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych klientów - 10 mln ludzi obsługiwanych przez jedną linię - stwierdza Stanisław Kiezik z Sekcji Krajowej Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność".


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (2):

protest [1]

...
~e:) 2005-02-08 14:44:08

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę