Dodawanie komentarza

Do tematu: Zginęli w drodze na groby

Zginęli w drodze na groby

TVP | 2004-11-01 08:54:17

66 osób zginęło, a 631 zostało rannych podczas długiego weekendu związanego z Dniem Wszystkich Świętych. Zatrzymano ponad 1800 pijanych kierowców.

Jak wynika z najświeższych danych Komendy Głównej Policji, od piątku do niedzieli w nocy, doszło do 491 wypadków – tylko w niedzielę na polskich drogach zginęło aż 31 osób. Zatrzymano też 1808 nietrzeźwych kierowców.

Jak poinformował w poniedziałek rano Marcin Szyndler z zespołu prasowego KGP, ruch na głównych drogach krajowych, a także wjazdowych do miast, jest na razie płynny z wyjątkiem tzw. czwórki, autostrady z Krakowa przez Katowice, Wrocław do Zgorzelca. Niedaleko Chrzanowa doszło do wypadku, nikt nie zginął, ale na autostradę nie są wpuszczane samochody od strony Krakowa.

Powracający kierowcy powinni się natomiast spodziewać wzmożonych kontroli. Policjanci sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, zwracają też uwagę na sposób przewożenia dzieci. Jak zapewniają, na ich pobłażliwość nie będą mogli liczyć kierowcy w stanie nietrzeźwym i przekraczający dozwoloną prędkość.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę