Dodawanie komentarza

Do tematu: Goebbels stanu wojennnego

Goebbels stanu wojennnego

PAP/r.n. | 2004-10-28 15:38:34

Ryszard Bender nie musi przepraszać Jerzego Urbana za wypowiedziane ponad 12 lat temu słowa, które porównywały go do "Goebbelsa stanu wojennego" - taki wyrok ogłosił Sąd Apelacyjny w Lublinie.

Ryszard Bender nie krył satysfakcji z wyroku.

"Jestem ogromnie rad, że taki wyrok mógł zapaść, że żyjemy znów w Polsce prawa, tak jak przed wojną, jak powinno być w Polsce niepodległej. Prawie 13 lat musiało upłynąć, aby w Polsce prawo znów znaczyło prawo, żeby sądy mogły być w pełnym blasku suwerenne, żeby mogły zapadać sprawiedliwe wyroki, nie wiążące się z jakąś opcją polityczną" - powiedział Bender dziennikarzom.

Jerzego Urbana nie było na rozprawie. W wywiadzie dla dziennikarzy stwierdził, że złoży odwołanie od wyroku.

W kwietniu 1992 r. w nadawanym na żywo telewizyjnym programie "Dekomunizacja po polsku" ówczesny senator prof. Ryszard Bender nazwał - rzecznika rządu PRL w latach 80. Jerzego Urbana "Goebbelsem stanu wojennego". Urban poczuł się obrażony porównaniem go do hitlerowskiego zbrodniarza wojennego, wytoczył Benderowi proces o ochronę dóbr osobistych i zażądał przeprosin.

Bender odmówił przeproszenia twierdząc, że chodziło mu jedynie o porównanie stylów propagandy uprawianych przez obie postaci.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

Liberałów i czerwonych

...
~lukas 2004-10-29 05:19:30

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę