Dodawanie komentarza

Do tematu: Dopłaty do rolnictwa

Dopłaty do rolnictwa

WP, PAP | 2004-10-18 13:52:28

W Łomży z udziałem najwyższych władz państwowych między innymi prezydenta, ministrów finansów i rolnictwa, uruchomiono system komputerowy, który będzie przekazywał na konta rolników pieniądze z dopłat bezpośrednich.

Aleksander Kwaśniewski powiedział, że spółdzielnia jest namacalnym dowodem na to, że jesteśmy w Unii. Dodał, że przynależność do Wspólnoty przyniesie Polsce korzyści finansowe. Spółdzielnia w Piątnicy jest, jego zdaniem, dowodem, że niektóre firmy już przed wejściem do Unii potrafiły korzystać z unijnych funduszy. Mądre zarządzanie i dobra polska jakość w połączeniu z funduszami unijnymi dają bardzo dobre efekty - powiedział prezydent. Zapomniał jednak, że poza jedna spółdzielnią w okolicy reszta zakładów ledwo wiąże koniec z końcem - ale jak się przyjęło mówić o zepsutym ciągniku... 3 koła są w stanie idealnym...

Każdy z miliona 400 tysięcy rolników, składających wnioski o płatności otrzyma od 200 do 500 złotych na hektar w zależności od rodzaju upraw. W sumie nasi rolnicy z tytułu dopłat dostaną w pierwszym roku ponad 8 miliardów złotych z Unii Europejskiej i z naszego budżetu.

Polska jest jedynym krajem Unii gdzie odpowiadając na oczekiwania rolników wypłaty przyspieszono o 1,5 miesiąca.

Rząd zaproponował też zmianę ustawy, która pozbawia komorników dostępu do pieniędzy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od kilku miesięcy w oddziałach terenowych komornicy dopytywali się bowiem o pieniądze z unijnych dopłat, które chcieliby zająć za długi rolników.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

jak wyciagnac piniadze z uniji

...
~Dexter 2005-06-11 01:29:27

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę