Dodawanie komentarza

Do tematu: Polska policja mierzy na lidar i niszczy trawniki...

Polska policja mierzy na lidar i niszczy trawniki...

r.j. | 2008-09-25 19:01:12

Polska policja ma nową broń na kierowców, których wskazówka znajduje się powyżej liczby sugerowanej przez znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego. LIDAR - laserowy system pomiaru prędkości z dokładnością 1km/h! Podczas prezentacji urządzenia wykonanego dla mediów wpadło wielu kierowców... oraz sama policja.

Na zdjęciu załączonym do artykułu (publikowanym także na stronie policja.pl) zamieszczono dowód rzeczowy na niszczenie przez policjanta... trawnika.

Funkcjonariusz zafascynowany nowymi możliwościami karania kierowców zaparkował swój pojazd dopuszczając się złamania artykułu 144-tego Kodeksu Wykroczeń, który mówi:


"Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy
lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza
do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany."Policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy przeszli odpowiednie szkolenie w posługiwaniu się laserowym radarem podkreślają zalety nowego sprzętu. Ultralyte 20-20 to urządzenie wykorzystujące wiązkę lasera, a nie fale radiowe, jak dotychczas użytkowane radary. Czas pomiaru jest bardzo krótki i wynosi zaledwie 0,3 sekundy, co sprawia, że wykorzystywane przez "zapobiegliwych" kierowców, antyradary stają się bezużyteczne.

W sprawie opisywanego wykroczenia czekamy na odpowiedź rzecznika prasowego KGP w Warszawie.

Aktualizacja 09.10.2008r.


Szanowny Panie Redaktorze
Dziękujemy za sygnał z dnia 25.09.2008 r. dotyczący podejrzenia nieprawidłowego parkowania samochodu policyjnego. Sprawę przekazaliśmy do wyjaśnienia do komendy stołecznej, natomiast zdjęcie zostało usunięte z naszej strony www.

podinsp.Grażyna Puchalska
Wydział Prasowy KGP


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

Dżentelmen na służbie

...
~mjr Żbik 2009-01-24 00:59:04

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę