Dodawanie komentarza

Do tematu: Sztabka złota na komunię?

Sztabka złota na komunię?

Informacja prasowa: Inner Value | 2012-05-15 18:04:32

Maj czyli okres pierwszych komunii to jednocześnie czas prezentów. Coraz częściej dzieci obdarowywane są gotówką czy lokatami, które mają im posłużyć w późniejszym okresie. Tego typu prezenty warto ochronić przed inflacją i zamiast pieniędzy podarować sztabkę złota, najmniejszą dostępną można już kupić za nieco ponad 215 zł.

Zakup prezentu z okazji pierwszej komunii, to nie lada wyzwanie. Życzenia dzieci zmieniają się z roku na rok. Kiedyś wystarczył rower czy zegarek, dzisiaj w grę wchodzą smartfony, konsole czy laptopy. Dla tych, którzy chcą znaleźć podarunek, który będzie dodatkowo lokatą kapitału, dobrym wyborem może okazać się sztabka złota, zapewniającą wyższy zysk niż lokata bankowa.

„Rzeczywiście, zauważamy, że w okresie pierwszych komunii zgłasza się do nas wiele osób, które pytają, jaki metal szlachetny najlepiej nadawałby się na prezent. Rekomendujemy złoto, zwłaszcza teraz, kiedy jego cena staje się coraz bardziej atrakcyjna” – mówi Mariusz Malec, Prezes Zarządu Mennicy Wrocławskiej. Jeszcze kilka miesięcy temu cena najmniejszej sztabki o masie 1 grama wynosiła nawet 250 zł, obecnie taki kawałek złota można kupić już za 215 zł.

„Obecna przecena kruszców, może być dobrą okazją do większych zakupów. Ten metal w perspektywie ostatnich lat zyskuje, a takich przecen nie było już od dawna” – wyjaśnia Mariusz Malec. Gdyby np. 10 gramową sztabkę wręczyć dziecku 10 lat temu, to do dzisiaj zysk na niej wyniósłby 1,2 tys. zł. Wtedy bowiem trzeba byłoby za nią zapłacić ok. 400 zł, a dzisiaj jej wartość sięga ponad 1,6 tys. zł.

„Zysk ze sztabki złota w znaczącym stopniu przewyższa wartość odsetek z lokaty bankowej, podobnie sytuacja wygląda w przypadku większości jednostek funduszy inwestycyjnych” – wyjaśnia Mariusz Malec.

Najpopularniejszym sposobem nabycia złotej sztabki jest obecnie zakup w sklepie internetowym. Dostawa trwa zwykle od jednego do kilku dni. Innym sposobem jest zakup w placówce Mennicy Wrocławskiej, gdzie metale dostępne są „od ręki”. Sztabki trafiają też coraz częściej do ofert banków detalicznych. Obecnie ma je w sprzedaży w swoich oddziałach m.in. Alior Bank.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę