Dodawanie komentarza

Do tematu: Życzenia Wielkanocne - jaka jest moc życzeń?

Życzenia Wielkanocne - jaka jest moc życzeń?

r.n. | 2011-04-23 02:25:03

Składając wzajemnie życzenia rzadko zwracamy uwagę na towarzyszącą im moc sprawczą. Wielu z nas prześciga się uatrakcyjnianiu świątecznych wiadomości konstruując różnego typu wierszyki, niekiedy dodając do tego niezłą dawkę humoru. Jakie są więc najlepsze życzenia i czy mogą posiadać moc sprawczą?

Od zarania ludzkości ludzie wierzyli w istnienie niezwykłej mocy, która w ten czy inny sposób potrafi wpływać na nasze ciało i pomyślność wykonywanych przez nas zadań. Byli przekonani, że do tej tajemniczej siły można się odwołać w celu uśmierzenia ludzkiego cierpienia, polepszenia jakości zbiorów czy też wywołania zwykłej ludzkiej życzliwości. Z biegiem czasu w różnych częściach świata rozwinęły się różne obrzędy, którym towarzyszyły różnego typu ceremonie. Wykorzystywano w nich m.in. amulety, pierścienie, talizmany czy też relikwie.
Już wtedy wierzono, że wypowiedziane słowa mogą posiadać moc sprawczą - stąd przeciwstawne życzeniom rzucanie klątw i uroków.

Umysł ludzki jest w stanie przy odpowiednim stanie skupienia wytworzyć potężna energię posiadającą bezpośrednią moc sprawczą. No dobrze a co mówi nam na ten temat nauka? Laureat Nagrody Nobla biolog Luc Montagnier udowodnił ostatnio, że nasze DNA potrafi się teleportować [źródło: PDF] - co ciekawe, niezależnie od odległości. Tym samym można domniemywać, że istnieje we Wszechświecie kolejny wymiar, w którym odległość nie ma żadnego znaczenia.

Prawdziwe życzenia są więc w swej istocie pewnego rodzaju uproszczoną modlitwą. Szczerze, wypowiedziane z głębi serca i odpowiednio przyjęte, potrafią zmieniać rzeczywistość.

"Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymaliście" (Mk 11,24).

Uwierzmy więc w życzenia, które składają nam najbliżsi. Tego właśnie, z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Czytelnikom szczerze życzę!


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę