Dodawanie komentarza

Do tematu: Policja podważa prawomocne orzeczenie sądu

Policja podważa prawomocne orzeczenie sądu

r.n. | 2010-07-26 02:06:01

Policja może nie zgadzać się z prawomocnym orzeczeniem sądu i postępować wg własnych, ustalonych zasad. Tak przynajmniej wynika z zachowania Komendy Rejonowej Policji Warszawa Wola.

Sprawa fundacji Lex Nostrum - pisze Pan Maciej LisowskiSąd Rejonowy Warszawa Wola prawomocnym postanowieniem wydanym w dniu 25 maja 2010 r. ( sygn. akt III Kp 633/10 ), uznał działania funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa Wola za bezprawne i uchylił postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola, która uprzednio usankcjonowała działania policji.

Ponieważ artykuł 230 § 1 kodeksu postępowania karnego (Ustawa z dn. 6 czerwca 1997 r. ze zm.) mówi wyraźnie, iż „jeżeli zatrzymanie rzeczy lub przeszukanie nastąpiło bez uprzedniego polecenia sądu lub prokuratora (a tak było w naszym przypadku), a w ciągu 7 dni od dnia czynności nie nastąpiło jej zatwierdzenie (Sąd uchylił "zatwierdzenie" przez prokuraturę – więc "zatwierdzenie" nie nastąpiło), należy niezwłocznie zwrócić zatrzymane rzeczy osobie uprawnionej."

Jako, że interpretacja pojęcia "niezwłocznie" trwa dwa miesiące, wezwaliśmy do natychmiastowego zwrotu wywiezionych podczas przeszukań dokumentów.

W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo Komendanta Komendy Rejonowej Policji Warszawa Wola z informacją, iż nie zgadza się z prawomocnym orzeczeniem Sądu, a poza tym jego obowiązuje „Zarządzenie Komendanta Głównego Policji”, które ma – jego zdaniem - taką samą wagę jak Ustawa - kodeks postępowania karnego.

Prokuratura nie udzieliła nam żadnej odpowiedzi.

Nie spotkałem się jeszcze z tak kuriozalnym stanowiskiem Urzędnika Państwowego, który otwarcie pisze, że PRAWO GO NIE OBOWIĄZUJE, podważa prawomocne orzeczenie Sądu - i dalej robi swoje!

Maciej LisowskiO komentarz do tej niebanalnej sprawy poprosiliśmy Ministerstwo Sprawiedliwości.

Więcej o sprawie:
Koniec fundacji Lex Nostrum


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

W pewnej audycji

...
~Zbych 2010-07-26 16:34:56

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę