Dodawanie komentarza

Do tematu: Porozumienie bez Barier... żadnych barier...

Porozumienie bez Barier... żadnych barier...

r.k. | 2008-11-18 21:31:39

Brak barier stwarza często pewne niezręczne sytuacje - z jednej strony pozwala żyć bez ograniczeń, z drugiej... naraża na pewne komplikacje. Tym razem zupełnie "przypadkowo" zostaje zatrzymany prezes fundacji Jolanty Kwaśniewskiej, o której mowa w tytule. Zatrzymania dokonało dziś Centralne Biuro Śledcze na zlecenie katowickiej prokuratury. Czyżby jakaś "nieprawidłowość"?

Jak dowiedział się "Dziennik", śledczy podejrzewają Andrzeja Kratiuka o przestępstwa gospodarcze, między innymi o pranie brudnych pieniędzy. Szef katowickiego wydziału Prokuratury Krajowej twierdzi jednak, że sprawa nie ma żadnego związku z fundacją.

Działalność Fundacji "Porozumienie bez Barier" była badana najpierw jako jeden z wątków przekazanych do Katowic śledztw dotyczących działalności Dochnala, potem sprawa została wyłączona do odrębnego zbadania. O przekazaniu pakietu spraw związanych z działalnością Dochnala do Katowic zdecydowała w grudniu 2005 r. Prokuratura Krajowa. Lista darczyńców Fundacji "Porozumienie bez Barier" w połowie 2005 roku była przedmiotem zainteresowania posłów z komisji śledczej ds. PKN Orlen.

Andrzej Kratiuk pełni funkcję prezesa rady fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier" od lutego 2002 r. Od tego czasu do kwietnia 2004 r. był jednocześnie członkiem Rady Nadzorczej PKN Orlen.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

Żyć dla Ojczyzny czy jej

...
~Krys 2008-11-19 12:28:33

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę