Dodawanie komentarza

Do tematu: Propaganda partyjna na forach dyskusyjnych

Propaganda partyjna na forach dyskusyjnych

r.n. | 2008-07-25 15:07:51

O tym, że fora dyskusyjne pod artykułami w największych polskich portalach, to jedne wielkie mechanizmy manipulacji i dezinformacji, wiadomo było już od dawna. Pracownicy służb specjalnych dodających opinie "po godzinach pracy" lub w ramach "rozrywki" czy też poinstruowani wysłannicy partyjni - to codzienność w polskim internecie.

O dziwnych komentarzach i opiniach pisaliśmy już w 2005 roku:
Slużby specjalne na internetowych forach - i choć specjalności niektórych komentatorów trudno się doszukiwać, zorganizowane i planowane akcje w internecie poddają w wątpliwość niezależność pozornie nieskażonej cenzurą sieci web.

Jeden z tabloidów dotarł ostatnio do tajnej instrukcji, z której wynika że młodzi działacze PO mają na forach internetowych, w tym m.in. w Wirtualnej Polsce, dodawać same pozytywne opinie o ugrupowaniu Tuska.

Tym razem wyszło na jaw, że Młodzi Demokraci wysyłają swoim kolegom instrukcję, jak działać w internecie. Dziennik podaje, że "Praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO". Sympatycy PO mieli poświęcać pół godziny dziennie na dodawanie opinii.

Co ciekawe, tajny dokument miał być sygnowany nazwiskiem szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Polityk odciął się jednak od tych rewelacji komentując jedynie, że wyciągnie konsekwencje wobec osób, które użyły jego nazwiska. Sam szef młodzieżówki tłumaczył, że informacje podane przez gazetę są „podkoloryzowane”.

Co ciekawe, działalność "partyjna" nie ogranicza się do samych publikacji zmanipulowanych treści. Wiadomo nie od dziś, że największe fora są moderowane przez ludzi "poprawnych politycznie", czego świadkiem byłem będąc niegdyś moderatorem Wirtualnej Polski:
- Znikały opinie fachowe, przemyślane jednakże niezgodne z prezentowaną przez pozostałych forumowiczów ideologią. Zastępowały je komentarze podobne, znacznie gorszej jakości, mówiące "coś więcej" o zwolennikach danego sposobu myślenia. Obraz internautów, widziany w pełni przed drastyczną czystką, różnił się znacznie od tego, który podziwiać możemy w opiniach pod artykułami WP -


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (7):

Z innej beczki - do pana Adama [1]

...
~luzak 2008-07-29 10:09:35


w tvn24 szalenstwo

...
~cytacik 2008-07-26 09:32:55


Fora [2]

...
~Olo 2008-07-25 18:41:35

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę