Dodawanie komentarza

Do tematu: Podsłuchy kontra wiedza

Podsłuchy kontra wiedza

r.n. | 2008-01-07 03:56:29

O tym, że podsłuchiwanie i uzyskiwanie informacji ze źródła nam nie przeznaczonego, to jeden z ostatnich hitów medialnych, nie trzeba wspominać. Warto jednak zauważyć, że poziom prezentowanych informacji na tematy wywiadowcze rzadko dosięga pięt domorosłego podsłuchiwacza z pluskwą domowej roboty w ręku.

Dlaczego były premier wraz ze swoimi ministrami musiał kryć się w parku? A dlaczego Adam Michnik, rozmawiając w swojej redakcji z Rywinem, wychodził z nim na taras? W Polsce wszyscy się boją podsłuchów, więc ja także musiałem uważać. Moje obawy nie wynikały jedynie z domniemań. Trzeba pamiętać, że podsłuchiwanie jest dziś technicznie dosyć łatwe, a wielka część sfer życia, która powinna być zarezerwowana dla państwa, została u nas sprywatyzowana – mówi były szef rządu.

Technika w akcji

Były szef rządu najwyraźniej nie orientuje się, że technika podsłuchiwania dwóch rozmówców znajdujących sie na balkonie, jest jeszcze bardziej prostsza niż podsłuch radiowy instalowany w pomieszczeniu. Pomieszczenie możemy bowiem oczyścić w dwojaki sposób:

a) wykrywaczem urządzeń transmitujących fale radiowe (potocznie wykrywaczem podsłuchów)

b) włączając urządzenie zakłócające mikrofony urządzeń podsłuchowych - piękna walizka generująca impulsy elektromagnetyczne indukowane w cewce rejestratora

Na balkonie natomiast... wystarczy mikrofon kierunkowy dalekiego zasięgu i nagranie gotowe. Zero ryzyka przy montażu podsłuchu i jego wykryciu - sam zaś mikrofon kierunkowy możemy umieścić chociażby na najbliższym drzewie - gdybyśmy nie byli mile widziani w okolicy...

A jeśli nasz agent spóźnił się z podłożeniem podsłuchów... używamy podsłuchu laserowego kierując wiązkę fotonów na szybę naszego "źródła".

Czy były premier ma świadomość jaką wiedzę mogą posiadać jego "ulubieńcy"?

Nowoczesna inwigilacja, najnowocześniejsze sprzęty - wkrótce w dziale technika naszego portalu.

-- reklama --
Wykrywacz urządzeń podsłuchowych zarówno cyfrowych jak i analogowych - najlepszy na rynku:
RFDigitalPro


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę