Dodawanie komentarza

Do tematu: A premier nadal lata rządowym samolotem...

A premier nadal lata rządowym samolotem...

mojeprzeloty.pl/r.k. | 2007-12-07 15:46:34

W zeszłym tygodniu rząd poinformował, że premier, tam gdzie to możliwe, będzie wybierał loty rejsowych linii lotniczych zamiast korzystać z samolotu rządowego. Donald Tusk szybko zmienił zdanie. 3 grudnia poleciał z Warszawy do Katowic rządowym samolotem na Barbórkę. Dziś premier poleciał także rządowym samolotem do Rzymu.

Niestety, okazało się, że chodził chyba głównie o szum medialny, który miał pokazać ludziom, że nowa władza przywilejów nie lubi. Czy rząd pokazał i szybko powrócił do starych przyzwyczajeń?

Jak sprawdziliśmy najtańszy bilet w dwie strony z Warszawy do Katowic zarezerwowany z jedynie dziesięciodniowym wyprzedzeniem można kupić razem ze wszystkimi opłatami już za 296,35 zł. Przy jeszcze wcześniejszej rezerwacji koszt biletu na każdy z trzech lotów, które odbywają się prawie codziennie pomiędzy Warszawą a Katowicami byłby zbliżony. Analogicznie wygląda sytuacja z lotem na trasie Warszawa - Rzym. Linie lotnicze Norwegian oferują bilety już od 264 złotych w jedną stronę z opłatami i podatkami.

Całkowity koszt lotu samolotem rządowym TU-154M wynosi 36 tysięcy 415 zł za każdą godzinę lotu (za Dziennikiem), a tyle właśnie trwa podróż z Warszawy do Katowic w jedną stronę. Przy locie zaplanowanym odpowiednio wcześniej Pan premier mógłby w delegacje zabrać ze sobą cały swój rząd, a koszty takiej lotniczej podróży i tak byłyby niższe niż przelot samolotem rządowym z kilkunastoosobową świtą.

Więcej:
Mojeprzeloty


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (3):

w końcu...

...
~rodak 2007-12-08 01:27:37

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę