Dodawanie komentarza

Do tematu: Trybunał Stanu dla Łapińskiego

Trybunał Stanu dla Łapińskiego

PAP | 2004-01-05 14:54:24

Pomijając zbieżność nazwiska z pewnym procederem często występującym w Polsce, LPR zaapelowała do marszałka Sejmu RP o postawienie przed Trybunałem Stanu byłego ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego (pewnie niedługo zaczniemy pisać Ł.).

"Skutki ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia, którą b. minister przeprowadził, są bardzo negatywne i dotyczą wielu milionów Polaków" - uzasadnił w poniedziałek w Sejmie konieczność złożenia takiego wniosku lider LPR Roman Giertych. Zapowiedział, że pomysł przedstawi na najbliższym spotkaniu z klubami PiS, PSL, PO. Zwróci się także do Samoobrony.

"Mamy do czynienia z sytuacją, w której ludzie zostali oszukani, bo płacą składki, a nie otrzymują podstawowej opieki zdrowotnej" - podkreślił Giertych. Jego zdaniem, system, zaproponowany i przeforsowany przez Łapińskiego "okazał się wielkim niewypałem i skończył się niewydolnością systemu".

Według niego, za całość problemów w służbie zdrowia odpowiada rząd i koalicja oraz posłowie, którzy przegłosowali ustawę o NFZ. "Ale to jest odpowiedzialność polityczna. Odpowiedzialność konstytucyjną i karną ponoszą osoby, które proponowały konkretne rozwiązana" - wyjaśnił. Dodał także, że za rozwiązania ustawowe i systemowe głównie odpowiedzialny jest Łapiński.

Giertych tłumaczył, że przed TS mogą być rozpatrywane dwa rodzaje spraw. Pierwsza - w związku z odpowiedzialnością karną ministrów, którzy odpowiadają wyłącznie przed TS, i w przypadku Łapińskiego chodzi o art.165 Kodeksu Karnego, który mówi, że jeśli osoba naraża na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia wiele osób, podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. "Naszym zdaniem ustawa o NFZ skutkowała narażeniem na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia wielkiej grupy osób" - argumentował Giertych.

Drugi rodzaj spraw to odpowiedzialność


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (3):

Do pierdla..

...
~Wiesiek 2004-01-07 09:42:47


TRYBUNAŁ ???OD RAZU SZAFOT ŁOTROWI

...
~krzak 2004-01-07 07:55:23


TEN TO MA NAZWISKO....

...
~Romek_atomek(11) 2004-01-05 15:09:45

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę