Dodawanie komentarza

Do tematu: Koniec gry skojarzeń

Koniec gry skojarzeń

RP/r.k. | 2007-06-27 19:31:25

Od wczoraj Auschwitz-Birkenau oficjalnie ma nową nazwę: niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940 - 1945). Decyzja zapadła po długich konsultacjach. Podjął ją Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Triumf, zwycięstwo, sukces - to słowa, które rozbrzmiewały wczoraj w gmachu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. -To koniec używania fałszywego zwrotu "polskie obozy". Jeśli ktoś nadal będzie go używał, teraz będzie jednoznaczne, że jest to wyrazem jego złej woli - powiedział "Rz" prof. Władysław Bartoszewski, były więzień Auschwitz i przewodniczący Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

W marcu 2006 roku - gdy w mediach na całym świecie roiło się od"polskich obozów śmierci", Polska wystąpiła do Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO o zmianę nazwy obozu koncentracyjnego Auschwitz, by wreszcie stało się jasne, kto go stworzył i kto popełniał w nim zbrodnie. Udało się. Decyzja zapadła wczoraj w Christchurch w Nowej Zelandii podczas dorocznych obrad Komitetu z udziałem 600 przedstawicieli z całego świata. - To niezwykle ważna decyzja. Bardzo cieszy mnie jednomyślność członków Komitetu - komentował podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury Tomasz Merta, który reprezentował na posiedzeniu Polskę.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (4):

Panie redaktorze czyżby nie [1]

...
~Jan 2007-06-27 22:50:05


Czy tak musiało być czy tylko [1]

...
~Jan 2007-06-27 22:41:33

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę