Dodawanie komentarza

Do tematu: Sępy chcą powrócić

Sępy chcą powrócić

PAP, IAR/r.k. | 2007-06-02 07:47:28

- To koalicja paranoików ogarniętych własnymi obsesjami. Niczym sępy zawłaszczyli nasz polski dom - powiedział lider SLD Wojciech Olejniczak na konwencji programowej swojej partii, która rozpoczęła się w Warszawie.

Aleksander Kwaśniewski stanie na czele Rady Programowej Lewicy i Demokratów – zapowiedział przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak podczas obradującej w Warszawie konwencji partii. Były prezydent będzie gościem konwencji w niedzielę.

Zdaniem Wojciecha Olejniczaka, Aleksander Kwaśniewski może wiele zrobić dla współpracy z nowymi środowiskami. Przewodniczący SLD podkreślił, że LiD nie jest pomysłem na jedne wybory.

Jego zdaniem, koalicja SLD, SdPl, Unii Pracy i Partii Demokratycznej jest dziś polityczną nadzieją milionów Polaków i alternatywą dla PiS, Samoobrony i LPR oraz Platformy Obywatelskiej.

Lider Sojuszu skrytykował działania koalicji rządzącej. Ocenił, że rząd zmierza do ograniczenia demokracji. – Państwo zamiast być przyjacielem staje się żandarmem – powiedział Olejniczak. Zdaniem szefa SLD, na policję i prokuratorów wywierane są ustne naciski a ministrowie boją się podejmować decyzje, by nie być posądzonymi o korupcję.

Olejniczak skrytykował też działania Platformy Obywatelskiej. Jak powiedział, choć ma liczny klub jest słabą opozycją i nie stanowi alternatywy dla PiS. Według niego, PO nie potrafi w najważniejszych sprawach podjąć decyzji i uprawia marketing polityczny a nie politykę.

Zdaniem Wojciecha Olejniczaka, obecnie jedyną opozycją jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. Podkreślił, że jest to odpowiedzialność i dlatego SLD powinien zwiększyć swoją aktywność i odwagę, bo tego oczekują obywatele.

Jak mówił Olejniczak, SLD nie zgadza się na wpisanie do ordynacji wyborczej do parlamentu blokowania list. Obowiązuje ono w wyborach samorządowych, a partie koalicyjne rozważają wpisanie jej do ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu. – Gdzie tu sprawiedliwość, gdzie tu równość wyborów, gdzie ich proporcjonalność? – pytał przewodniczący Sojuszu.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (14):

Zmiany w polu morfogenetycznym

...
~waha123 2007-06-03 04:35:36


Twardziele? [8]

...
~burak 2007-06-03 02:06:48


Szkoda się tym podniecać [1]

...
~Alek 2007-06-02 11:00:04


Czy to nie jest prawdą?

...
~Rosomak_Navy SEAL 2007-06-02 08:31:45

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę