Dodawanie komentarza

Do tematu: Poznań Game Arena 2012 – powrót legendy

Poznań Game Arena 2012 – powrót legendy

informacje prasowe PGA, redakcja | 2012-10-02 10:05:24

Poznań kolejny raz stanie się polską stolicą gier. To wszystko za sprawą wracających po trzech latach przerwy Targów Rozrywki i Multimediów Poznań Game Arena! Wstęp dla publiczności już od jutra!

PGA to przede wszystkim premierowe pokazy gier i sprzętu, turnieje i liczne konkursy dla publiczności. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo obiecująco. Premiery swoich gier zapowiedział już między innymi CD Projekt oraz Microsoft z najnowszą odsłoną Forza.

Jednym z głównych elementów Targów będą turnieje, w tym pierwszy raz w historii wydarzenia rozegrane zostaną finały największej ligi w naszym kraju – Cybersport. Przez dwa dni najlepsi gracze zmagać się będą w gry Leagues of Legends oraz FIFA 2013.
Na PGA odbędą się także finały turnieju organizowanego przez firmę Eizo, w nową odsłonę kultowej gry Counter Strike, wersję Global Offensive.

Oprócz zawodów dla profesjonalnych graczy przygotowane zostanie kilkanaście mini turniejów z cennymi nagrodami. Wśród nich organizatorzy zaproszą na wycieczkę
w czasie, za pośrednictwem specjalnej strefie Retro Games, gdzie wszyscy chętni będą mieli okazję zobaczyć komputery i gry z przed nawet 40 lat. Również nie zabraknie zabawy z nagrodami w oldschoolowe tytuły takie jak Donkey Kong i River Raid. Tuż obok zaplanowane są także pokazy najmocniejszych i najnowszych sprzętów liderów rynku laptopów, netbooków oraz ultrabooków. Fanów extremalnych osiągów zainteresują bezwątpienia pokazy overclockingu, w wykonaniu najlepszych.

Poznań Game Arena to także bardzo bogaty program merytoryczny. Pierwszego dnia dedykowanego dla mediów i biznesu odbędzie prezentacja raportu o polskim rynku gier, opracowanego przez specjalistów z Monday PR, następnie nowatorskie rozwiązanie technologiczne w temacie dystrybucji gier zaprezentuje CD Projekt, a na zakończenie dziennikarze Gazety Wyborczej zaproszą do debaty między innymi na temat ACTA.

Kolejnych z ważnych punktów wydarzenia będzie V Zjazd Twórców Gier, przygotowywany wspólnie z Politechniką Poznańską. Przez dwa dni trwania targów specjaliści dzielić się będą doświadczeniami oraz pomysłami z amatorami stawiającymi pierwsze kroki w tej gałęzi rynku.

Rynek rozrywki multimedialnej należy do jednego z najszybciej rozwijających się. Przejawia się to ciągle rosnącym zainteresowaniem targami PGA, których wszystkie edycje odwiedziło ponad 100 000 fanów gier.

Bilet wstępu to jedyne 12 zł/os, w przypadku biletów rodzinnych (od trzech osób spokrewnionych) to zaledwie 9zł/os. Zwiedzający PGA będą mogli zobaczyć również Salon Modelarstwa i Gier Karcianych Hobby, targi Happy Baby, Aquazoo dedykowane terrarystyce czy też poznać ofertę usług biur podróży i przyjrzeć się różnym zakątkom świata na targach Tour Salon. Tyle atrakcji w ramach jednego biletu na Poznań Game Arena 2012…!!!

Jak było w roku 2009?

PGA 2009


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę