Dodawanie komentarza

Do tematu: Slidepad - nowa generacja urządzenia wskazującego

Slidepad - nowa generacja urządzenia wskazującego

r.n. | 2008-11-06 03:27:35

Zespół szczecińskich inżynierów stworzył urządzenie, które ma szanse zastąpić znane nam urządzenia wskazujące jak myszki, joysticki oraz touchpady.W opisie zalet urządzenia czytamy:

1. Większa dokładność wskazań kursora za pomocą SLIDEPADA niż myszy z uwagi na większą rozdzielczość faktyczną (stała powierzchnia odczytu)
2. Większa płynność i naturalność ruchu:

>> "Wewnętrzna podkładka" ma takie same proporcje, jak ekran komputera. Odpowiednio oznaczony punkt na środku jej powierzchni odpowiada wierzchołkowi kursora i jest wielkości jednego piksela. Wychylenie urządzenia w dowolnym kierunku powoduje przesuniecie punktu ponad mini kamera. W wyniku tego przesunięcia, zmienia się położenie punktu względem mini kamery. Obraz z kamery analizowany jest przez prosty program, który wylicza nowe współrzędne punktu. Współrzedne te odpowiadają współrzędnym kursora na ekranie, a informacja o nich wysyłana jest z urządzenia do komputera. Inaczej jest w myszce komputerowej, w której położenie kursora wyznacza wektor przesunięcia. Przyjecie za podstawę określenia ruchu wektora przesunięcia powoduje, ze ruch kursora jest zawsze wielokątem, pomimo, iż użytkownik myszy kreśli po podłożu krzywe. Efekt ten jest widoczny przy wykonywaniu szybkich ruchów myszą. Wysyłanie z urządzenia wskazującego do komputera współrzędnych kursora eliminuje ten problem - ruch kursora będzie zawsze odpowiadał ruchowi wykonanemu ręka, a dzięki temu będzie idealnie płynny. Zaletę te docenia zwłaszcza osoby korzystające z dynamicznych gier. Można by powiedzieć, iż będzie to dla nich "mała rewolucja" << cytat z opisu urządzenia.

Szczegółowy opis urządzenia, które oferuje naprawdę bardzo wiele nowoczesnych sposobów sterowania:
OPIS


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (5):

Ale czad

...
~max 2008-11-10 00:33:23


no nie wiem..

...
~max111 2008-11-08 16:22:08


urządzenie ok ! ale jeszcze [2]

...
~:-) 2008-11-06 12:21:28

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę