Dodawanie komentarza

Do tematu: Nowoczesny skafander kosmiczny

Nowoczesny skafander kosmiczny

nauka.gildia.pl/r.k. | 2005-12-28 01:53:26

Japońska agencja kosmiczna ogłosiła w środę, że rozważa stworzenie własnego skafandra kosmicznego, który mógłby zostać wykorzystany w przyszłych załogowych projektach kosmicznych.

JAXA chce zaprojektować skafandry, które będą lżejsze i bardziej funkcjonalne od obecnie produkowanych amerykańskich i rosyjskich. Decyzja o rozpoczęciu projektu zapadnie w przyszłym roku.

Skafander kosmiczny jest zaprojektowany tak, aby chronić kosmonautów przed niskimi temperaturami, promieniowaniem kosmicznym oraz małymi meteorami w czasie przebywania poza statkiem kosmicznym. JAXA planuje obniżenie jego wagi o około 20 kg z obecnych 120.

Japońska Agencja Kosmiczna, rozszerzy także wbudowany mechanizm podtrzymywania życia, aby umożliwić ciągłe używanie stroju do jednego tygodnia. Innym ulepszeniem będzie także zastosowanie robotycznych usprawnień.

Masayuki Kono, rzecznik agencji, oznajmił, że JAXA ma nadzieję użyć krajowego skafandru w 2010 roku przy umieszczaniu na orbicie załogowego laboratorium Kiba, które będzie częścią Międzynarodowej Agencji Kosmicznej.

Japonia stara się jak najbardziej poszerzyć swój program eksploracji przestrzeni kosmicznej. Kilka miesięcy temu JAXA ogłosiła chęć wysłania pierwszych swoich astronautów na Księżyc i zbudowania tam bazy przed 2025 rokiem.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (2):

promieniownie kosmiczne

...
~kondrix 2008-06-13 16:27:57


Twardowski Luna Shop

...
~Rotten 2006-02-19 04:19:13

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę