Dodawanie komentarza

Do tematu: Oxygena na miejski smog

Oxygena na miejski smog

Gambarelli/r.n. | 2005-07-06 03:17:39

Włoska firma ceramiczna Gambarelli wyprodukowała pierwsze na świecie katalizujące powietrze dachówki, które reagują z zanieczyszczeniami w powietrzu sprowadzając ja na ziemię. Nowy rodzaj dachówek o nazwie Oxygena jest obłożony dwutlenkiem tytanu, który ma zdolności fotokatalityczne - wystawiony na działanie promieni słonecznych zachowuje się podobnie jak chrolofil używany do fotosyntezy u roślin. W uniwersyteckim teście przeprowadzanym przez 8 godzin, jedna dachówka wystawiona na działanie światła słonecznego oczyściła 72 metry sześcienne powietrza.

Dachówki Oxygena zostały stworzone do zewnętrznego użycia, mogą być także stosowane wewnątrz pomieszczeń - kuchnie, łazienki i pokoje.

Istotą fotokatalizy w przypadku nowych dachówek jest wytwarzanie aktywnego tlenu, który w połączeniu z cząsteczkami wchodzącymi w skład zanieczyszczeń sprowadza je na ziemię.

Produkt posiada już międzynarodowy patent i być może już wkrótce zacznie działać w zatłoczonych i mocno zanieczyszczonych włoskich miastach, gdzie dachówki do rzadkości nie należą.

Więcej:
Gambarelli Oxygena


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (3):

Zamiast przestać truć samocho-

...
~jj 2005-07-07 01:33:32


dobre [1]

...
~HeXeR 2005-07-06 23:26:02

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę