Dodawanie komentarza

Do tematu: Technologiczne BOOM!

Technologiczne BOOM!

CES/r.n. | 2005-01-06 15:00:49

Targi elektroniczne 2005 w Las Vegas kipią ilością najnowszego sprzętu. Ponad 50 tysięcy gadżetów i innych urządzeń elektronicznych wystawionych na trwającej 4 dni imprezie (6-9 styczeń) potrafi zwalić zwykłego śmiertelnika z nóg. Telefony komórkowe grubości karty kredytowej, przenośne komputery z bateriami pracujacymi dwukrotnie dłużej, trudne do zapamiętania mnożące się ilości GB w przenośnych dyskach i odtwarzaczach mp3 - to tylko znikoma część z obecnych tam atrakcji.

Radio - SATELITARNE?

Satelitarne radia zdobywają coraz większą rzeszę klientów na amerykańskim rynku.

Firma Eton przy udziale projektantów z firmy Porsche zaprojektowała cyfrowe radio oznaczone tajemniczo: P7131.

Wysoka jakość przekazu gwarantuje zastosowana w nim technologia cyfrowego przesyłu dźwięku - DAB (Digital Audio Broadcast). Technologia ta ujawnia szczególne zalety w przypadku odbiorników będących w ruchu, oferując niezakłócony odbiór audycji.

Trudno będzie nam jednak pochwalić się przed sąsiadem nowym nabytkiem spod marki Porsche, albowiem technologia DAB dostępna jest jedynie w takich krajach jak: Australia, Belgia, Kanada, Chiny, Finlandia, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Norwegia, Szwecja i Szwajcaria.

Radio Porsche pojawi się na amerykańskim rynku pod koniec tego miesiąca. Cena odbiornika będzie wynosić w granicach 250 dolarów.

Nowe pomysły, nowe zainteresowania

Rok 2005 może okazać się dla elektroniki konsumenckiej czasem olbrzymiego rozkwitu. Łączenie dotychczas znanych technologii powoduje, że większość ze znanych i używanych dziś urządzeń ewoluuje jak niegdyś czyniła to natura na Ziemii. Telefony komórkowe stają się coraz częściej centrami rozrywki (funkcje odtwarzania filmów, odtwarzania muzyki), samochody zmieniają swoje wnętrze, tym samym coraz częściej przypominając samoloty, zaś znane nam dotychczas sposoby identyfikacji odchodzą do lamusa.

Science-fiction a rzeczywistość

Do informacji, że część telefonów komórkowych dostępnych dla szarych obywateli (w określonych państwach) ma wbudowane urządzenia szpiegowskie najnowszej generacji, trudno przekonać większą grupę społeczną. Istota zastosowania tak dalekiej formy inwigilacji obywatela jest jednak na tyle potężnym kąskiem, że zaniedbanie takich działań w organizacjach wywiadowczych jest rzeczą niemożliwą do zaistnienia.

Chip w ramieniu

Początkowo wszczepiane zwierzętom, już dziś wiemy, że dobrowolnie wszczepiane ludziom. Mikrochipy najnowszej generacji - dla jednych wygoda, dla innych część spełniającej się przepowiedni zagłady świata. Doskonała forma kontrolowania całych społeczeństw. Z pozoru urządzenia mogące jedynie dostarczać informacji wcześniej zaprogramowanych, w rzeczywistości - roboty, które będą mogły zawładnąć naszym ciałem na każde zawołanie Wielkiego Brata. Dziś mówimy NIE chipom w naszych ciałach, jutro przekona nas do tego sterowania odgórnie, narzucona fałszywie moda.

Racjonalne wykorzystanie

Przepych, jaki oferują nam najnowsze urządzenia elektroniczne może być uzależniający. Chęć posiadania najnowszych nowinek technicznych bez uwzględnienia faktycznych potrzeb życiowych, przy zmieniającycm się ciągle świecie powoduje, że nasze życie staje się wieczna gonitwą. Musimy sobie zdać sprawę z tego, że inna obudowa tego samego urządzenia w zasadzie nie zmienia jego funkcjonalności - w każdym z przypadków ważne jest natomiast praktyczne jego zastosowanie i wkład w dotychczasowe osiagnięcia naukowe - świadomość jest najważniejsza.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (2):

technologiczny boom

...
~janek3@vp.pl 2006-03-29 05:30:48


Ciekawie ujete

...
~strona ludu 2005-02-08 16:53:23

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę