Dodawanie komentarza

Do tematu: Chiny wykupują IBM

Chiny wykupują IBM

Lenovo/r.n. | 2004-12-08 07:46:15

IBM jest światowym liderem jeśli chodzi o produkcję komputerów osobistych. Jego konkurent, chińska firma Lenovo postanowiła wykupić większą część IBM za sumę 1,75 miliarda dolarów - jest to trzecia w historii największa na świecie operacja finansowa jeśli chodzi o branżę komputerową.

Zakup ten oznacza, że rynek komputerów osobistych będzie teraz pod kontrolą Chin. IBM dostanie jedynie 18,9% udziałów w firmie Lenova. Zmiana właściciela spowoduje w najbliższym okresie ponad 10 tysięcy pracowników IBM będzie musiało przenieść się do nowego ośrodka badawczego w Chinach (40% z nich już pracuje w tym kraju).

W rękach Chińczyków znajdzie się 8% światowego rynku komputerów osobistych. W roku 2003 łączna wartość komputerów sprzedanych przez obie firmy wyniosła 12 miliardów dolarów.

Yuanqing Yang, obecny prezydent i szef firmy Lenovo:
"Rozwój Internetu tworzy przyjazne środowisko prowadzące do rozwoju przemysłu komputerowego, daje możliwość lepszego współzawodnictwa. Aby osiągnąć sukces, firmy muszą działać na rynku międzynarodowym, muszą przodować jeśli chodzi o wprowadzenie do sprzedaży produktów zaawansowanej technologii, muszą potrafić efektywnie kontrolować rynek. Dzięki wykupieniu przez nas części firmy IBM związanej z komputerami osobistymi, będziemy mogli połączyć wszystkie szanse, które daje nam potęga na rynku, będziemy mogli połączyć własne sieci dystrybucyjne, będziemy mogli oferować większą gamę produktów a także zmieniać sposób zarządzania i opracowywać wspólnie nowe technologie."


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

chinska firma

...
~Łazi14 2005-01-04 04:37:35

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę