Dodawanie komentarza

Do tematu: Unijna pomoc dla Palestyńczyków?

Unijna pomoc dla Palestyńczyków?

tVP/r.w. | 2006-06-16 16:08:18

Przekazanie Palestyńczykom około 100 milionów euro przewiduje plan pomocy dla Autonomii Palestyńskiej przyjęty na szczycie w Brukseli przez przywódców państw Unii Europejskiej.

Pomoc ma być przekazywana od lipca w nowy sposób, który pominie rząd Autonomii, zdominowany przez organizację Hamas. Unia uważa Hamas za ugrupowanie terrorystyczne.

Sytuacja finansowa Autonomii Palestyńskiej jest katastrofalna. Urzędnicy nie otrzymują swoich pensji od kilku miesięcy, a w samej Strefie Gazy brakuje podstawowych środków do życia. Według danych Caritasu około 40 procent dzieci jest niedożywionych.

Warunki w Autonomii Palestyńskiej pogorszyły się w momencie, gdy Izrael zablokował przekazywanie opłat celnych, a państwa zachodnie dotacji. Restrykcje te wymierzone są w palestyński rząd Hamasu.

Państwa zachodnie tłumaczą, że chodzi o odmowę uznania przez Hamas Izraela i wyrzeczenia się walki zbrojnej. Caritas w Jerozolimie podkreśla, że izraelski rząd rozszerzył też ograniczenia na wwóz i wywóz towarów do Strefy Gazy oraz ograniczył dostęp Palestyńczyków do miejsc pracy w Izraelu.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (3):

Pomoc dla Palestyńczyków

...
~Ostatni Mohikanin 2006-08-09 02:35:07


>> Powtórka z historii << [1]

...
~Janusz 2006-06-20 03:11:10

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę