Dodawanie komentarza

Do tematu: Katastrofa Airbusa A-320

Katastrofa Airbusa A-320

TVP/r.w. | 2006-05-03 03:25:04

Nikt ze 113 osób znajdujących się na pokładzie armeńskiego samolotu Airbus A-320, który w nocy z wtorku na środę wpadł do Morza Czarnego koło rosyjskiego kurortu Soczi, nie przeżył katastrofy - poinformowali przedstawiciele resortu do spraw sytuacji nadzwyczajnych oraz rosyjskie media.

Samolotem leciało 105 pasażerów, w tym sześcioro dzieci, oraz ośmioro członków załogi.

Przedstawiciel lotniska w Soczi powiedział, że większość pasażerów stanowili Ormianie. Według niego, na pokładzie znajdowało się 23 obywateli Rosji.

Z informacji polskiego konsulatu wynika, że na pokładzie maszyny nie było obywateli Polski.
Do godziny 5:00 czasu polskiego wydobyto 11 ciał ofiar katastrofy, która wydarzyła się o 2:25 (0:25 czasu polskiego).

Samolot runął do morza, gdy był zaledwie sześć kilometrów od brzegu. Obliczono, że maszyna uderzyła w powierzchnię wody pod kątem 60 stopni. Odłamki samolotu znajdują się na dnie morskim na głębokości aż 300 metrów.

W akcji ratunkowej, utrudnianej przez pogodę, brały udział m.in. dwa statki ratownicze "Mangusta" i "Springer" z niedalekiego portu Soczi, a także samolot-amfibia typu Be-200.

Samolot Armenian Airlines leciał ze stolicy Armenii Erewana do Soczi. Przyczyna katastrofy nie jest znana. Rosyjscy eksperci wykluczają zamach terrorystyczny.

5 maja będzie dniem żałoby w Rosji i Armenii dla uczczenia ofiar katastrofy amreńskiego samolotu. Tak postanowili w rozmowie telefonicznej prezydenci Rosji i Arnenii, Władimir Putin i Robert Koczarian. W Arrnenii żałoba będzie dwudniowa - 5 i 6 maja.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę