Dodawanie komentarza

Do tematu: Zapałowski zastąpi Adwenta w PE

Zapałowski zastąpi Adwenta w PE

PAP, ND/r.o. | 2005-06-27 04:18:35

Andrzej Zapałowski, który podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego uzyskał kolejny wynik na liście Ligi Polskich Rodzin w okręgu podkarpackim, zastąpi zmarłego w niedzielę europosła LPR Filipa Adwenta.

Filip Adwent urodził się w Strasburgu we Francji. Mieszkał tam 40 lat. Pracował jako lekarz anestezjolog we francuskich szpitalach. Od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego przez 15 lat organizował pomoc humanitarną, która trafiała do Jarosławia, Rzeszowa i Przemyśla. W 1995 r. minister zdrowia przyznał mu za to odznaczenie "Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia". Do Polski przyjechał w 1996 roku. Napisał kilka książek, m.in. "Wyprzedaż polskiej ziemi", "Dlaczego Unia Europejska jest zgubą dla Polski". Znając realia Europy Zachodniej, Filip Adwent w swoich publikacjach podkreślał znaczenie ziemi i trend do lokowania kapitału w grunty na przykładzie francuskiej Lotaryngii i Alzacji, gdzie wiele gruntów wykupionych zostało przez Niemców. Przestrzegał przed podobnym zjawiskiem w Polsce.

W ubiegłą sobotę zmarły wczoraj Filip Adwent odniósł poważne obrażenia w wypadku samochodowym. Śmierć ponieśli jego 19-letnia córka i ojciec. Ranna została także jego matka. Druga córka, 18-letnia, wyszła z wypadku cało. Do tragedii doszło po godz. 18.00 w Grójcu (woj. mazowieckie) na wiadukcie łączącym trasę nr 7 (Warszawa - Kraków) z trasą nr 50. Ciężarowy man zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z dwoma autami osobowymi, m.in. toyotą, którą podróżowała rodzina Filipa Adwenta.
Bezpośrednią przyczyną zgonu był prawdopodobnie obrzęk mózgu.

Więcej:
Filip Adwent


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę