Dodawanie komentarza

Do tematu: Jak Cię widzą tak Cię piszą

Jak Cię widzą tak Cię piszą

PAP/r.k. | 2007-02-11 18:32:22

Przy prestiżowej alei w centrum Berlina od lat niszczeje opuszczony budynek polskiej ambasady. Konkursy na projekt i poprowadzenie budowy nowej trwają już 10 lat i kosztują ponad 17 mln złotych.

Budynek przy Unter den Linden powstał za czasów NRD, na przełomie lat 60. i 70. Pięć lat temu wyprowadzili się stamtąd polscy dyplomaci. Teraz ambasada mieści się w niewielkim pałacyku w willowej dzielnicy Gruenewald poza centrum Berlina.

Dla dyplomatów siedziba w prestiżowej części miasta jest bardzo ważna - dlaego stary budynek przy Unter den Linden ma zastąpić nowoczesny biurowiec. Tymczasem MSZ właśnie zdecydowało, że już gotowe szkice i projekty trafią do kosza, a architekci zaczną prace od początku. Urzędnicy przygotowują konkurs na nowy projekt, który ma być ogłoszony w ciągu najbliższych tygodni. To gigantyczna niegospodarność - mówi "Rz" wysoki rangą urzędnik Ministerstwa Spraw zagranicznych.

Decyzja MSZ oznacza, że przez kolejne lata w centrum Berlina - tuż obok Bramy Brandenburskiej - straszyć będzie zrujnowany budynek. Fatalny stan gmachu utrwala wśród Niemców najgorsze stereotypy o Polakach - uważa poseł PiS Paweł Zalewski, przewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

Przerobić na sklep z polskimi

...
~krys 2007-02-14 02:32:56

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę