Dodawanie komentarza

Do tematu: Kto wybudował piramidy w Bośni?

Kto wybudował piramidy w Bośni?

własne/r.n. | 2006-06-11 17:10:25

Brytyjscy archeologowie odrzucili przypuszczenia, że wzgórze Sunca w centralnej Bośni jest strukturą stworzoną przez człowieka i można ją nazywać piramidą. Profesor Anthony Harding, który przewodniczy organizacji European Association of Archaeologists po odwiedzeniu tajemniczego miejsca stwierdził, że wzgórze powstało naturalnie.

"Nie został odnaleziony żaden dowód" - twierdzi reprezentowane przez niego stowarzyszenie.

Żadna piramida nigdy nie została odkryta w Europie i nie ma żadnych historycznych podstaw, aby twierdzić, że jakiekolwiek mogły powstać - dodaje.

Profesor sądzii, że jest to nietypowa formacja natury.

Tymczaem Semir Omanagic, archeolog amator z Bośni, który zajmuje się od 15-lat badaniem piramid występujących w Ameryce Latynowskiej, zorganizował specjalną wyprawę zespołu badawczego składającego się głównie z wolontariuszy do miasta Visocica.

W wyniku przeprowadzonych analiz wraz z zespołem odkrył, że piramida wysokości 2120 stóp ma nachylenie dokładnie 45-stopni, składa się z płaskich ścian, natomiat u jej podnóży znajduje się wiele wejść do tuneli, które po części są zablokowane specjalnymi kamiennymi blokami.

Egipski geolog Aly Abd Alla Barakat, który przyjechał zbadać piramidę w maju tego roku stwierdził, że konstrukcja ta została stworzona przez człowieka i należy ją dokładnie przebadać (o czym pisaliśmy).

"Moja opinia jest taka że jest to pewien typ piramidy, najprawdopobniej prymitywnej piramidy" - mówi Barakat, geolog z Egyptian Mineral Resource Authority.

Tymczasem Harding twierdzi coś zupełnie innego.
"Widziałem piramidę, wg mnie jest naturalna" - powiedział reporterom w Sarajevie.
Harding nie widział jednak zaawansowanych odkrywek, w tym tunelu stworzonego z regularnych, pasujących do siebie kamiennych bloków.

W tym miesiącu analizę piramid ma przeprowadzić potężna grupa ekspercka z Egiptu składająca się ze znanych na świecie archeologów.

Więcej (pisaliśmy):
Prawdziwe piramidy w Bośni
Piramidy w Bośni


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (9):

to nie prawda!!

...
~nieznany czyli ja;) 2008-02-28 17:47:32


Piramida w Bośni

...
~Bercik 2006-12-05 05:42:48


To jest taka argumentacja, że [5]

...
~aqua 2006-06-12 16:38:27


Jak zwykle

...
~Cziler 2006-06-12 05:52:08

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę