Dodawanie komentarza

Do tematu: 10 największych fenomenów

10 największych fenomenów

red.nacz. | 2007-08-19 22:53:07

Czy nadal wystarczająco dużo wiemy o świecie zewnętrznym jak i o nas samych? Poznaj 10 największych niewyjaśnionych dotychczas fenomenów.
[big]10[/big]
Mózg i ciało


Medycyna dopiero rozpoczyna poznawać wpływ mózgu na nasze ciało. Efekt placebo, dla przykładu, demonstruje w jaki sposób człowiek może "samouleczać się" wierząc w skuteczność danego leku. Dzięki procesom, które poznaliśmy jedynie we fragmentach, "autonaprawa" z udziałem własnego przeświadczenia i wiary w skuteczność danej kuracji to jedna z najbardziej niesamowitych tajemnic naszego mózgu.

[big]9[/big]
Psychika i ekstra bodźce


Siła psychiki i doznania bodźcowe wyższej kategorii (ESP) należą do jednych z najtrudniejszych do wyjaśnienia fenomenów. Dużo ludzi wierzy, że intuicja (patrz: 3) jest swego rodzaju poznawaniem świata z przyszłości dająca nam wiedzę w rzeczywistości. Poważnym problemem dla naukowców jest zbadanie owej "psychicznej siły" - dotychczasowe próby całościowego poznania zjawiska spełzły na niczym.

[big]8[/big]
Życie po śmierci i na jej skraju


Ludzie, którzy choć raz otarli się o śmierć opowiadają przeróżne historie związane ze swoimi przeżyciami (jak np. przejście przez tunel ze światłem, otaczającą miłość, pokój, itp.), które mogą sugerować, że po naszej śmierci istnieje dalsza egzystencja. Niestety nikt nie powrócił z namacalnym dowodem istnienia świata "poza". Sceptycy uważają, że są to naturalne halucynacje powstające w umierającym mózgu... problem w tym, że owe wizje niekiedy są związane z możliwością obserwacji przez, np. operowanego świata "na żywo" - i tak przeżywający śmierć kliniczną mają możliwość obserwacji siebie znad stołu operacyjnego...

[big]7[/big]
UFO


Nie ma najmniejszych wątpliwości, że UFO istnieje. UFO czyli inaczej Unidentified Flying Objects - Niezidentyfikowany Obiekt Latający (po Polsku - NOL) to każdy obiekt, którego nie można zidentyfikować/wyjaśnić dostępnymi środkami w świecie cywilnym.

[big]6[/big]
Deja vu


Odczucie, że przeżywana obecnie sytuacja wydarzyła się już kiedyś, w jakieś nieokreślonej przeszłości, połączone z pewnością, że to niemożliwe. Przykład: Osoba znajduje w pewnym mieście po raz pierwszy w życiu i nagle ma dziwne uczucie, że już kiedyś tu była, widziała te same budynki, gołębie i przejeżdżającą obok taksówkę.

[big]5[/big]
Duchy


Duchy czy inaczej zjawy znane są w naszej kulturze praktycznie od początków jej istnienia. Sporo ludzi je widziało, sporo ludzi z nimi rozmawiało. Są złe bądź niezmiernie miłe, najczęściej ulotne pojawiają się niespodziewanie. Choć ich obecność dokumentowana jest w formie obrazu i dźwięki, naukowcom trudno się przełamać w ostatecznym potwierdzeniu istnienia wymiaru, w którym duchy egzystują.


[big]4[/big]
Tajemnicze zniknięcia


Ludzie znikają z różnych przyczyn. Większość z nich ucieka, część ponosi śmierć w wypadkach, jeszcze inny zostają zamordowani. Większość jednak się odnajduje - nic tajemniczego. Są jednak i tajemnicze wątki, w większości których ludzie niestety się nie odnajdują. Podczas II wojny światowej chiński pułkownik Li Fu Sien wraz z 3100 żołnierzy miał za zadanie zatrzymać japońskie siły podchodzące pod Nankin. Zajęli pozycje obronne 25 km od Nankinu. Następnego dnia przez telefony polowe nie udało się pułkownikowi w kwaterze głównej połączyć z linią bojową. Okazało się, że w nocy zaginęło 2988 żołnierzy. Pozostał tylko 113 osobowy oddział, broniący mostu. Zaginionych żołnierzy nie widzieli strażnicy ani nikt inny. Nigdy więcej nie dali znaku życia. Jest trudne do zrealizowania jest ciche przemieszczenie tylu żołnierzy w ciągu jednej nocy wszyscy wiedzą.

[big]3[/big]
Intuicja


Nazywamy ją szóstym zmysłem. Czasem zwodzi (np. turbulencje w samolocie i związane z tym niezbyt przyjazne myśli), najczęściej jednak pomaga... i działa. Psycholodzy twierdzą, że ludzie potrafią zdobywać informacje o otaczającym świecie bez jego dokładnego poznawania opierając się na przesłankach związanych z formą "wyczucia środowiskowego", często opartą na życiowym doświadczeniu - choć nie zawsze.

[big]2[/big]
Wielkastopa


Od dziesiącioleci, wielki, owłosiony osobnik zwany "Wielkąstopą" sieje postrach w całej Ameryce. Mimo wielu sygnałów o zauważeniu stworzenia, jak na razie oprócz kilku zdjęć nie udało się go złapać. Co najważniejsze - nikt nie zginął.

[big]1[/big]
Dźwięk w Taosie


Część turystów odwiedzających małe miasto Taos w Nowym Meksyku doświadcza dziwnego dźwięku o niskiej częstotliwości przypominającego dziwne zawirowania powietrza, których brak. Co ciekawe, tajemniczy dźwięk słyszy jedynie 2% lokalnych mieszkańców. Nikt na razie nie odkrył pochodzenia tajemniczego dźwięku.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (16):

deja vu WYJAŚNIONE, zjawisko

...
~stopmitom 2009-10-27 11:13:18


deja vu

...
~paul 2008-09-22 07:29:35


To już nie jest tajemnica...

...
~yeno 2008-07-12 18:07:29


życie po śmierci i duchy

...
~janek 2007-12-31 20:01:36


Deja vu [4]

...
~skorpionek 2007-08-28 05:18:10


Do red.nacz. : żeby nie [6]

...
~seven 2007-08-20 12:40:29

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę