Dodawanie komentarza

Do tematu: Randki online - dlaczego są nieudane?

Randki online - dlaczego są nieudane?

Journal of Personality and Social Psychology/r.n. | 2007-03-12 17:09:38

Najnowsze badania naukowe w dziedzinie psychologii koncentrują się na randkach online. Okazuje się, że znajomości online rzadko są udane z uwagi na zbyt szeroki profil poznania drugiej osoby - rozczarowanie późniejszego spotkania w rzeczywistości burzy większy fragment dotychczasowej znajomości.

"W przypadku randek online, kobiety bywają bardziej rozczarowane od mężczyzn" - mówi Michael Norton z Harvard Business School, jeden ze współautorów badań.

Kobiety o wiele bardziej angażują się w znajomości online z uwagi na poszukiwanie przez nie bratniej duszy. W przypadku mężczyzn, zasadniczym elementem poszukiwania jest przede wszystkim typowa znajomość partnerska - mówi Norton.

Choć nie jest to reguła, stanowi ona koncepcję opartą na badaniach całej populacji randkowiczów online. Im dłużej znamy drugą osobę online, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy się z nią spotykać w rzeczywistości.

Norton wraz z zespołem, w którego skład wchodzą Dan Ariely z MIT oraz Jaena Frost z Boston University, prowadzą badania psychologiczne nad znajomościami online dzięki współpracy z największymi portalami randkowymi w sieci jak match.com czy też eharmony.

"Współpracujemy z wieloma serwisami randkowymi, które skarżą się na to, że ich użytkownicy bardzo szybko zniechęcają się do tego typu zawierania znajomości. Naszym zadaniem jest odpowiedź na pytanie - dlaczego?" - mówi Norton.

Żeby dokładniej ukazać zachodzące prawidłowości, przedstawiono profile 304 randkowiczów online o sumarycznym średnim wieku 34 lat oraz dziesięć ich najważniejszych cech osobowych. Okazało się, że kategoryzacja dokonywana przez użytkowników pod względem potencjalnej bliższej znajomości odbywa się na bazie zbieżności cech. Im więcej cech opisujących naszą osobę u koleżanki/kolegi z serwisu randkowego, tym większe nasze zainteresowanie tą osobą.”


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (5):

Nowy serwis

...
~Piotr 2010-07-17 16:11:50


...

...
~esps 2010-01-17 15:21:31


randki online

...
~chromosom X 2009-11-04 16:58:44


Serwisy randkowe [1]

...
~marcin_g 2007-04-19 06:43:54

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę