Dodawanie komentarza

Do tematu: Trzy tygodnie hibernacji

Trzy tygodnie hibernacji

LiveScience/r.n. | 2006-12-23 17:26:32

Zaginiony niedawno we wschodniej Japonii mężczyzna przeżył trzy tygodnie w stanie częściowego zamrożenia (bez jedzenia i wody) dzięki temu, że wpadł w stan zbliżony do hibernacji - ustalili badający go lekarze.

Mitsutaka Uchikoshi znaleziony przez ratowników na górze Rokko późnym październikiem tego roku, miał śladowy puls, jego wszystkie organy były wyłączone, natomiast temperatura ciała spadła do 21 stopni Celsjusza - mówią lekarze, którzy ratowali szczęściarza w szpitalu Kobe City General Hospital po 24 dniowej nieobecności.

"Drugiego dnia, gdy Słońce zaszło za horyzont, znajdowałem się na polu i czułem się świetnie. To ostatnie co pozostało mi w pamięci" - mówi 35 letni Uchikosh po wyjściu ze szpitala.
"Później musiałem zasnąć" - dodaje.

Lekarze wierzą, że Uchikoshi wpadł w stan zbliżony do hibernacji. Niska temperatura spowolniła metabolizm jego organizmu nie mając poważnego wpływu na jego zdrowie, co jest rzadkością. Dr Shunichi Sato twierdzi, że mózg szczęściarza będzie pracował tak samo jak dawniej.

Uchikoshi, który wpadł w hipotermię nie odniósł żadnych poważniejszych uszkodzeń wewnętrznych organów, które w tym stanie po prostu odmawiają posłuszeństwa. Lekarzom nie jest do końca wiadomo, jak to jest możliwe. Badania trwają.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (2):

Ciekawe

...
~Bogas 2007-08-05 16:10:42


Nasi politycy są nieustannie

...
~Rotten 2006-12-25 08:57:45

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę