Dodawanie komentarza

Do tematu: Więcej kosmicznych śmieci

Więcej kosmicznych śmieci

NASA/r.n. | 2006-11-19 13:24:33

Po latach debaty dotyczącej odpowiedzialności za latające w kosmosie odpadki pochodzenia ziemskiego, NASA planuje rozluźnić restrykcyjną politykę niezaśmiecania kosmosu.

Agencja NASA, która dotychczas mocno naciskała na astronautów i swoich międzynarodowych partnerów nakładając na nich różnego typu sankcje karne za kosmiczne śmieci, postanowiła poluźnić swoją dotychczasową politykę.

Nasza planeta jest otoczona przez setki tysięcy odpaków pochodzenia ziemskiego - od najpospolitszej śrubki po części starych rakiet, teleskopów i przyrządów pomiarowych. Decyzja NASA o rozluźnieniu polityki śmieciowej przyszła wraz z ogłoszeniem przez rosyjskiego kosmonautę, iż ten pobije rekord świata w uderzeniu na odległość piłką golfową. W zamian astronauta otrzymać ma od sponsorującego go klubu golfowego skromne kilka milionów dolarów. Tyurin dokona swojego rekordowego uderzenia w nadchodzącą środę.

NASA obliczyła, że piłka będzie latała na ziemskiej orbicie przez trzy lata, po czym spali się w ziemskiej atmosferze. Rosyjscy naukowcy twierdzą z kolei, że piłeczka będzie na orbicie znajdować się o wiele dłużej. Gdyby uderzyła w jedną ze stacji kosmicznych - co jest jak twierdzą eksperci jest niemożliwe - uderzenie to miałoby moc 18 tonowej ciężarówki pędzącej 160 kilometrów na godzinę. Los stacji kosmicznej byłby więc przesądzony...

NASA obecnie kontroluje... 13 tysięcy odpadków krążących wokół naszej planety.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

Chińczycy pozamiatają!

...
~Rotten 2006-12-03 04:15:34

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę