Dodawanie komentarza

Do tematu: Kosmiczna podróż we własnym łóżku

Kosmiczna podróż we własnym łóżku

NASA, TechnoVelgy/r.w. | 2006-04-02 16:39:41

Marzysz o podróży w kosmos, jednak nie masz 20 milionów dolarów na bilet? Nie martw się! Naukowcy z Uniwersytetu Ball State w Muncie w stanie Indiana i Uniwersytetu w Milwaukee w stanie Wisconsin porównali informacje sprawnościowe czterech astronautów misji kosmicznej z 1996 roku (17 dni) z ośmioma mężczyznami "przybitymi" do łóżka. Otrzymane wyniki porównawcze okazały się prawie identyczne.

Naukowcy zaobserowali ten sam efekt w obu grupach ludzi: funkcja serca i zdolności do rozwiązywania zadań były na bardzo zbliżonym poziomie.

- Zachowanie mimiczne twarzy znajdującej się sześć stopni poniżej linii stóp prawie identycznie odpowiada warunkom kosmicznym - mówi Tood Trappe z Ball State University.

- Znajdując się w kosmosie twoje ciało lata tracąc orientację, co w przypadku powrotu do ziemskich warunków grawitacyjnych wiąże się z jego niezdolnością do adaptacji - dodaje.

NASA i ESA zakończyły właśnie 60-dniową symulację 2 miesięcznej misji kosmicznej, w której brały udział kobiety... leżące przez cały ten czas w łóżku.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

Podróż mózgiem w Kosmos to bar

...
~JU. 2010-03-06 21:13:45

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę