Dodawanie komentarza

Do tematu: Arka Noego odnaleziona?

Arka Noego odnaleziona?

LiveScience/r.n. | 2006-03-10 12:07:57

Góra Ararat we wschodniej części Turcji. W 2003 roku fotografię tego obszaru wykonała satelita QuickBird w ramach programu DigitalGlobe. Od tego czasu do dnia dzisiejszego zdjęcie to nie zostało upublicznione. Co prezentuje?

Choć przeciętnemu zjadaczowi chleba trudno się doszukiwać na załączonym zdjęciu pewnych anomalii, naukowcy już rozpoczęli poważne prace nad ich zbadaniem.

Anomalie interesujące naukowców występują na długości 4663 metrów i zlokalizowane są przy północno-wschodniej ścianie góry Ararat, tuż na krawędzi tamtejszego lodowca.

Choć sama topografia tego miejsca nam zbyt wiele nie mówi, co się stanie, jeśli okaże się, że pod warstwą skał i lodu kryje się do dziś nieodnaleziona Arka Noego?

Zgodnie z zachowanymi historycznymi zapisami związanymi z budową Arki, stosunek jej długości do szerokości wynosił 6:1. Anomalie na załączonym zdjęciu satelitarnym mają dokładnie ten sam stosunek (długość do szerokości).

Identyfikacją anomalii związanych z tajemniczym obiektem pod górą Ararat zajmuje się od 13 lat Porscher Taylor, profesor na Uniwersytecie Richmond w stanie Wirginia.

Tayloer pracował przez ponad 30 lat jako narodowy ekspert ds. analiz związanych z bezpieczeństwem kraju (służby specjalne), przez 5 lat pracował w Center for Strategic and International Studies (CSIS) w Waszyngtonie.

"Rodzi się we mnie optymizm... gdy pod wpływem mojego nacisku na środowisko inteligenckie ujawnia się coraz więcej konkretnych fotografii", mówi Taylor.

Taylor twierdzi, że zdjęcie (które Państwu prezentujemy) wykonane przez sondę QuickBird jest pierwszym, jakie zostało dotychczas publicznie ujawnione.

Do zbadania anomalii Taylor zaangażował sporą grupę ekspertów.

Specjalista ds. analiz zdjęć satelitarnych Rod Franz z SunTek Media Group/RiteImage, Inc. przeanalizował zdjęcie dostarczone mu przez Taylora i postanowił przeprowadzić dodatkowe badania wskazanego mu obszaru. Franz przez 25 lat pracował bowiem jako ekspert wojskowy i analizował dostarczone mu przez wywiad fotografie.

Do zbadania tajemniczego obszaru Franz zaangażował wszystkie stosowane przez rząd i firmy prywatne technologie związane z analizą fotograficzną. Występujące tam anomalie zostały potwierdzone.

Jak podaje Franz, odstępstwo od normy rejestruje się na długości 309 metrów. Szczególne zainteresowanie naukowca wzbudza wyraźna linia koła, która jest dla niego rzeczą niespotykaną.

Taylor dodaje, że tajemniczy obiekt (o ile nim jest) przekracza znacznie wielkość Tytanika, Bismarcka i jakiegokolwiek znanego dziś statku. Jeśli była to Arka Noego i zbudowana była z drewna, w jaki sposób pływała?

Występują także sceptyczne opinie na ten temat.

"Interpretacja zdjęcia to sztuka", mówi Farouk El-Baz, dyrektor centrum Remote Sensing na uniwersytecie Boston University. Twierdzi on, że wszystkie występujące na zdjęciu obiekty są w pełni naturalne.

Taylor wierzy, że dzięki zainteresowaniu naukowców uda się zorganzować ekspedycję w niezbadany do dziś teren pod górą Ararata.

W najbliższym czasie nad miejscem znaleziska przeleci kilka komercyjnych satelitów wykonujących zdjęcia na różnych częstotliwościach fal.

Dodatkowe zdjęcie (z dużej wysokości wykonane dla CIA):
CIA


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (17):

mam nadzieję

...
~bccget 2010-09-28 19:39:14


Czy to jest Arka??

...
~klafron 2010-04-27 14:42:44


widzialem dokument o Arce [10]

...
~leon 2006-08-26 03:00:30


jesli przed zbadaniem tej anom

...
~mx 2006-04-09 12:15:38


arka była zbudowana z betonu [1]

...
~digicho 2006-04-06 17:25:44


Ten Noe to wielki chłop był

...
~Rotten 2006-03-19 06:33:11

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę