Dodawanie komentarza

Do tematu: Genetyczna modyfikacja - strzeż się!

Genetyczna modyfikacja - strzeż się!

Pravda/r.n. | 2005-10-29 12:15:17

Sądzi się, że szczury, krokodyle i różnego typu cyjanobakterie, są w stanie przeżyć każdą katasfrofę biologiczną. Najnowsze badania udowadniają natomiast, że istnieje coś, co może zabić nawet najbardziej odporne osobniki - genetyczna modyfikacja.

Czołowy ekspert Rosyjskiego Instytutu Akademii Nauki od neuropsychologii, doktor biologii Irina Yermakowa, przeprowadziła eksperyment na szczurach, podając im genetycznie modyfikowaną żywność. Szczury przeżyły eksperyment, natomiast gwałtownym zmianom uległo ich zachowanie. Bez powodu stały się nerwowe, zaniepokojone i bardziej agresywne.
W następnych populacjach szczurów sytuacja stała się bardziej poważna. Blisko 55% szczurów, które przyszły na świat, było martwych (lub zdechły w krótkim czasie po narodzinach). Nowe pokolenia stały się bardziej podatne na choroby, samice natomiast zaczęły wykazywać mniejszą aktywność macierzyńską.

Badania te przeprowadzono także na innych zwierzętach. Wyniki były prawie identyczne.

Można przypuszczać, że transgeniczna żywność jest szkodliwa i ma duży wpływ na funkcjonowanie wszystkich żywych stworzeń na naszej planecie. Jest jak tykająca bomba z opóźnionym zapłonem.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę