Dodawanie komentarza

Do tematu: Księżycowe pingwiny

Księżycowe pingwiny

NewScientist, TheRegister/r.n. | 2005-09-01 13:35:26

Pierwszymi kolonizatorami Księżyca najprawdopodobniej nie będą ludzie, lecz malutkie, zdolne do skoków na wysokość ponad kilometra, roboty.

Inżynierowie z firmy Raytheon w Massachusetts, wykonującej zlecenia dla amerykańskiej obrony narodowej, opracowali robota zwanego Księżycowym Pingwinem, który być może już niedługo odbije się i przeleci nad niebezpiecznymi kraterami i imponującą, choć niebezpieczną, powierzchnią Księżyca, z użyciem specjalnych rakiet.

Roboty te tak naprawdę, nie mają żadnego podobieństwa do prawdziwych pingwinów. Ich wygląd jest bardziej zbliżony do czteronogowego lądownika księżycowego. Mają jednak 1 metr wysokości i ważą 104 kilogramy.

Projekt ten bazuje na technologii pocisków odrzutowych firmy Raytheon, częściowo związany jest z konstrukcją pocisku Tomahawk. Mimo, że firma ta do teraz nie otrzymała zamówienia na rozwinięcie i produkcję Księżycowego Pingwina, Karleen Seybold (jeden z naukowców pracujący przy projekcie) twierdzi, że pierwsze praktyczne zastosowanie tego urządzenia będzie już możliwe w 2009 roku.

Księżycowy Pingwin został pierwszy raz zaprezentowany w ostatni wtorek w Institute of Aeronautics and Astronautics podczas konferencji 2005 SPACE Conference and Exhibition w Kalifornii.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę