Dodawanie komentarza

Do tematu: Dzięcioły stają się inteligentne?

Dzięcioły stają się inteligentne?

TVP, GlobeAndMail/r.n. | 2005-05-28 12:42:42

Właściciele samochodów w mieście Sullivan w stanie Nowy Jork zasłaniają zewnętrzne lusterka wsteczne w swoich pojazdach w obronie przed ... dzięciołami, które najwidoczniej biorą swe lustrzane odbicia za rywali i przystępują do ataku.

Dzięcioły bardzo upodobały sobie Sullivan i zaciekle bronią swego terytorium, zwłaszcza w okresie godowym. Kierowca, który po zaparkowaniu samochodu zapomni zasłonić lusterka, musi się liczyć z koniecznością ich wymiany. Jednemu z mieszkańców Sullivan przytrafiło się to w tym roku już trzykrotnie.

Anne Miller, której dzięcioły rozbiły dwa lusterka wsteczne, opowiedziała mediom, że była świadkiem ataku ptaka na samochód jej przyjaciółki - Pontiaca Grand Prix. Ptak rozbijał właśnie jedno z lusterek po stronie kierowcy: "Krzyknęłam żeby sobie poszedł. Zrobił to. Zamiast odlecenia przeszedł po masce na drugą stronę auta na stronę pasażera i zaczął swoje. Wprawiło mnie to w osłupienie."

Tim Taylor, właściciel Thruway Auto Glass, powiedział, że w zeszłym roku wymienił w tym rejonie 30 zniszczonych przez ptaki lusterek, w tym roku już 18.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę