Dodawanie komentarza

Do tematu: Pestycydy wywołują chorobę Parkinsona?

Pestycydy wywołują chorobę Parkinsona?

NewScientist/r.n. | 2005-05-26 06:49:47

Wyniki najnowszych badań dowodzą, że pestycydy mają znaczący wpływ na powstawanie choroby Parkinsona u ludzi. Ludzie wystawieni na ich zwiększone działanie cześciej zapadają na tą chorobę. Wynika tak z badań, które przeprowadzono na 3000 osobach z pięciu europejskich krajów.

Anthony Seaton z Uniwersytetu Aberdeen z Wielkiej Brytanii - przewodniczący projektu badawczego Geoparkinson, który jest finansowany przez Komisję Europejską i prowadzony przez wolontariuszy ze Szkocji, Włoch, Szwecji, Rumuni i Malty - twierdzi, że obecność pestycydów w otoczeniu zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się choroby Parkinsona.

Badania wykazały, że ludzie z chorobą Parkinsona mieli częstszy kontakt z pestycydami niż inni, u których ta choroba nie wystąpiła. Rolnicy używający pestycydów mieli o 43% większą zachorowalność niż normalni ludzie.

David Coggon z uniwersytetu Soutampton (Wielka Brytania), przewodniczący rządowego komitetu ds. pestycydów stwierdza, że badania te nie identyfikują rodzaju pestycydów, które odpowiedzialne są za wywoływanie tej choroby.
"Jest możliwe, że tylko jedna lub dwie substancje zaliczane do pestycydów są za to odpowiedzialne" - mówi Coggon. Wg niego potrzebne są dalsze badania, które mają doprowadzić do identyfikacji pestycydów wywołujących chorobę Parkinsona.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę