Dodawanie komentarza

Do tematu: Kobieto - nie pij!

Kobieto - nie pij!

BBC Polska, Scotsman/r.o. | 2005-05-16 19:30:12

Kobiety są o wiele bardziej podatne na szkodliwy wpływ alkoholu, niż mężczyźni - wykazały badania niemieckich naukowców.

Po eksperymencie, który polegał na przebadaniu 150 ochotników, okazało się, że kobiety łatwiej się uzależniają, szybciej też degenerują się komórki nerwowe w ich mózgach.

Badania przeprowadzono na uniwersytecie w Heidelbergu, a ich wyniki zostały właśnie opublikowane.

Około połowy osób, które uczestniczyły w programie badawczym, to nałogowi alkoholicy. Wszystkim zrobiono komputerowy skan mózgu przed i po rozpoczęciu eksperymentów.

Gdy naukowcy przeanalizowali dane z badań mózgów uczestników eksperymentu, znaleźli potwierdzenie teorii, że alkohol prowadzi do uszkodzeń tkanki nerwowej.

Mózgi osób nadużywających alkoholu zmniejszyły się w wyniku wymarcia części komórek.

Kobiety, które piły dużo napojów wyskokowych straciły taką samą część masy mózgowej co mężczyźni, w znacznie krótszym czasie.

Profesor Karl Mann powiedział, że chociaż mężczyźni z reguły piją więcej, kobiety szybciej się uzależniają, szybciej występują u nich również choroby związane ze szkodliwym wpływem alkoholu.

Wśród schorzeń, na które kobiety są bardziej podatne w przypadku nałogowego picia, wymienia się problemy z sercem, wątrobą, a także depresję.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

GrUbO

...
~ZaKoChAnA 2005-07-03 13:49:17

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę