Dodawanie komentarza

Do tematu: Obudzi Cię gdy się wyśpisz

Obudzi Cię gdy się wyśpisz

własne/r.n. | 2005-04-15 05:15:53

Czy budząc się rano przez brzęczący niedaleko budzik nie masz ochoty rzucić nim w ścianę, po czym dalej kontynuować sen? Jeśli tak, to jest jeden budzik, na który nigdy nie będziesz się gniewać...

Najnowszy budzik SleepSmart ma wbudowaną funkcję badania snu, przez co może wykryć moment, w którym najlepiej byłoby obudzić swojego właściciela. Jego twórcy sądzą, że jest on zdolny zmienić nasze poranne wstawanie i sprawić, że będziemy czuć się wyspani nie myśląc o możliwości ponownego położenia się do łóżka.

Podczas naszego snu mamy do czynienia z jego trzema fazami - sen płytki, sen głęboki i sen REM, które powtarzają się średnio co 90 minut. Moment w tymże cyklu, w którym się wybudzisz, ma decydujące znaczenie przez dalszą część dnia. Jeśli zostaniesz wybudzony(a) podczas snu płytkiego, masz wysokie prawdopodobieństwo, że wstaniesz rześki(a) i będziesz czuł(a) się pewny(a) siebie.

SleepSmart bada fale mózgowe podczas każdej fazy snu przez mały, zaczepiony na naszej głowie bezprzewodowy czujnik z mikroprocesorem. Zasada działania jest bardzo podobna do tej stosowanych w maszynach EEG, które są używane w profesjonalnych badaniach szpitalnych. W zegarku stojącym nieopodal łóżka ustawiamy najpóźniejszy czas w którym chcielibyśmy zostać obudzeni i budzik to wykonuje.

Budzik koncepcyjny SleepSmart został zaprojektowany przez studentów z Brown University z Rhode Island (USA). Inspiracją było skarżenie się ich kolegi na niemożność wstania w odpowiednim momencie snu, przez co zawsze chodził on niewyspany.

Produkt będzie dostępny w sprzedaży już w przyszłym roku.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę