Dodawanie komentarza

Do tematu: Wicemistrzowie świata

Wicemistrzowie świata

IAR, własne/r.w. | 2006-04-13 05:16:57

Studenci informatyki z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali wicemistrzami świata podczas 30. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym w San Antonio w stanie Teksas.

Siódme miejsce przypadło natomiast drugiemu polskiemu zespołowi z Uniwersytetu Warszawskiego.

W tegorocznym finale rywalizowały 83 drużyny, które zostały wyłonione podczas eliminacji regionalnych spośród 5606 drużyn z ponad 1,7 tys. uczelni ze wszystkich kontynentów.

Mistrzem świata został rosyjski zespół z Uniwersytetu w Saratowie, który rozwiązał sześć z dziesięciu zadań konkursowych.

Drugie miejsce wywalczył zespół studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: Arkadiusz Pawlik, Bartłomiej Walczak i Paweł Walter. Opiekunami wicemistrzów są prof. Paweł Idziak oraz Maciej Żenczykowski. Zespołowi z UJ także udało się rozwiązać 6 zadań konkursowych, ale w gorszym czasie niż zwycięzcom. Za drugie miejsce studenci otrzymali złoty medal Mistrzostw.

Drugi polski zespół, z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, zakończył rywalizację w San Antonio na siódmym miejscu i odebrał srebrny medal mistrzostw świata (srebro trafiło do drużyn, które zajęły miejsca 5-8).

Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest - ICPC) to największy, najstarszy oraz cieszący się ogromnym prestiżem w środowisku informatyków konkurs, w którym corocznie rywalizują ze sobą najlepsi studenci informatyki z całego świata.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę