Dodawanie komentarza

Do tematu: Światło dzienne w każdym pomieszczeniu

Światło dzienne w każdym pomieszczeniu

Parans/r.n. | 2006-03-06 13:49:22

Szwedzka firma Parans zajmująca się wystrojem wnętrz wymyśliła nowatorskie rozwiązanie oświetlenia dziennym światłem wszystkich pomieszczeń danego budynku, niezaleznie od tego, czy znajdują się w nim okna. Jak to możliwe?

Opatentowana technologia przenoszenia światła dziennego kablami światłowodowymi nowej generacji może odmienić postrzeganie rzeczywistości wielu ludziom.

Dla ludzi spędzających większą część dnia w pomieszczeniu nie ma nic lepszego jak zdrowa dawka prawdziwego dziennego światła.Jak to działa?

Panele świetlne SkyPort połączone są ze specjalnym kablem światłowodowym SunWire. Ten dostarcza światło bezpośrednio do systemu emisyjnego zwanego Bjork.

Nowatorska firma z Gothenburga założona w 2003 roku składa się z zespołu architektów, naukowców i inżynierów z Uniwersytetu Chalmers. Ich celem było stworzenie produktu zaspokojającego globalny problem nieprzyjaznych człowiekowi pomieszczeń, z jak najmniejszą stratą energetyczną.W budynkach, w których zainstalowano system firmy Parans, przebywający w nich ludzie mogą na bieżąco śledzić przebłyski słońca w zależności od zmian w otoczającym środowisku - naturze.

Silna potrzeba światła

Potrzeba naturalnego światła u ludzi jest faktem niezaprzeczalnym. Brak naturalnej wiązki światła dziennego powoduje zwiększenie się produkcji melatoniny, powiązanej ze snem. Wydzielanie melatoniny jest bowiem stymulowane jest przez ciemność i blokowane przez światło. Gdy otwieramy rano swoje oczy, produkcja melatoniny jest zablokowana, dlatego też czujemy się rześcy (o ile dociera do nas światło). Blokada jest uznawana za maksymalną, gdy pojawiają się fale świetlne o długości 460nm - częstotliwości mniej znanej żarówkom.Więcej:
Parans.com


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

Nowosc tez mi cos!!

...
~Freestyler 2006-04-19 00:02:21

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę