Dodawanie komentarza

Do tematu: Interaktywne ubrania

Interaktywne ubrania

red.nacz. | 2005-12-22 07:48:28

Wyświetlanie dowolnych obrazów z telefonu komórkowego na naszym ubraniu? Co za problem! France Telecom stworzyła elastyczny ekran stworzony do wyświetlania animowanej grafiki na ubraniach. Przyszłość? Nie - teraźniejszość. Być może "jutro" je założysz...

Badacze z France Telecom stworzyli prototypowe elastyczne ekrany, które połączono z ubraniami, poszerzają nowe horyzonty rozwijającego się świata.

Wyświetlać można właściwie wszystko - własne logo, rysunki czy nawet animacje. Ekrany połączone ze specjalnymi urządzeniami, potrafią prezentować nasze emocje w postaci różnych, ustalonych wcześniej grafik lub animacji.

"Ubrania stają się kluczem do wyrażania graficznej ekspresji Twoich uczuć. Własny symbolizm, emocje czy stan umysłowy, mogą być wyświetlone publicznie i dostrzeżone przez innych najprostszą drogą, poprzez widzialne animacje, grafiki bądź krótkie teksty" - wyjaśnia Emeric Mourot, menadżer projektu z France Telekom.

Ekran znajdujący sie na ubraniu połączony jest z telefonem komórkowym przez łącze Bluetooth, a więc obrazy i inne pliki mogą byc wysyłane i odbierane od innych użytkowników.

Co jutro założysz? Nie ważne. Pomyśl co za chwilę wyświetlisz...


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

fajnie, fajnie...

...
~student 2005-12-23 02:15:34

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę