Dodawanie komentarza

Do tematu: Cała gazeta na jednej kartce

Cała gazeta na jednej kartce

Plastic Logic/red.nacz. | 2005-12-07 16:03:57

Podcieranie się gazetą, znane nam z czasów, gdy papieru toaletowego "czasem" brakowało, już wkrótce będzie niemożliwe. Nie w skutek ustaw i zakazów, ograniczających naszą wolność poddarcia się cudzym artykułem lub podobizną, ale dzięki nowoczesności, która choć nie dobija się do nas drzwiami, to zamek już rozpracowywuje. Ona będzie u nas mieszkać. Przygotujmy się.

Firma Plastic Logic stworzyła pierwszy na świecie organiczny ekran elastyczny typu matrix.
Ekran a właściwie kartka (grubość przeraża...), to elektroniczny papier z najwyższej półki, potrafiący wyświetlać dosłownie wszystko, co nam przyjdzie na myśl.
Ekran 10' VGA (600 na 800 pix) 100 ppi (pix/inch) ma grubość 0,4 mm. Zrobiony jest z niskotemperaturowego PET dostarczonego przez DuPont Teijin Films, przez co jest lepszy jeśli chodzi o zachowanie się od takich materiałów jak stalowa folia czy cienkie szkło.

Elektroniczny papier wygląda dosłownie jak zadrukowana kartka papieru. Mimo że zawarta jest w niej elektronika, może być rolowana i nawet... ostrożnie składana.

Plastic Logic

Firma Plastic Logic do lider jeśli chodzi o produkcję i wdrażanie nowoczesnych technologii związanych z elektronicznym papierem na świecie. Stworzyła ona odpowiednie, wysokiej rozdzielczości tranzystory, które mogą być montowane na elastycznym plastiku, dodając do tego obniżenie kosztów ich wytwarzania, co spodowowało, że osiągnięcie światowego pierwszego miejsca, stało się faktem.

Niezależni eksperci z firmy IDTechEX twierdzą, że rynek plastikowego przemysłu elektronicznego będzie warty w 2015 roku 30 miliardów dolarów, zaś w 2025 dojdzie do wartości 250 miliardów dolarów. Warto więc inwestować.

Firma Plastic Logic zatrudnia 48 pracowników i wspierana jest przez wielu światowych gigantów jak: Amadeus Capital Partners (UK), BASF (Niemcy), Bank of America (USA), Dow Chemical (USA), Intel (USA), Morningside (Hong Kong), Nanotech Partners (cały światowy przemysł nanotechnologiczny), PolyTechnos Venture-Partners (Niemcy), Siemens (Niemcy) i Yasuda (Japonia). Inni udziałowcy to: Seiko Epson i University of Cambridge.

Więcej:
Plastic Logic


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę