Dodawanie komentarza

Do tematu: Telefon dla każdego ;-)

Telefon dla każdego ;-)

| 2004-01-06 05:54:49

No cóż, mamy już 2004 rok, minęły bale sylwestorowe, a my jak zwykle zaczynamy mysleć o doganiającej nas rzeczywistości. Coraz częściej w naszym zaganianym życiu nie starcza nam czasu na proste czynności, a co dopiero na bardziej skomplikowane, te które trzeba przemysleć lub użyć do ich wykonania różnych dodatkowych przedmiotów;-)
Może dość już tego lania wody i zaczynamy:-)

Jak technika to technika, a więc SAMSUNG, cóż pod tą nazwą w tej chwili kryją się różne dziwne urządzenia, od żelazka i suszarki do włosów aż po w pełni profesjonalne panele LCD, właśnie w tej chwili firma ta podpisała list intencyjny w celu zawiązania spółki Joint Venture z Sony Corporation co z pewnością porawi i tak wysoki poziom techniczny urządzen proponowanych przez Samsunga.
Ale wróćmy do naszego testu, tak nie mylicie się TESTU telefonu SAMSUNG SGH-C100.
To co napiszę to moje subiektywne wrażenia z użytkowania tego telefonu i nie ma w tym opisie żadnych danych technicznych podawanych przez producenta, gdyż jak wiemy mają się one nijak do rzeczywistości.

Razem ze słuchawką, zresztą bardzo ładną, dostajemy w pudełku domową ładowarkę , instrukcję no i oczywiście gwarancję:-), baterie(hmm.. , o tym później) i paseczek na nadgarstek.
Sam aparat sprawił mi ogromną niespodziankę, piekna stylistyka, smukła obudowa, a przy tym bardzo cieńka i lekka konstrukcja.

Bateria nie sprawiała problemów przy nałożeniu, jednak gdy chcemy dostać się do karty sim, po dłuższym użytkowaniu mamy z nią problem, a raczej z zapinką która w żaden sposób nie daje się odpiąć(ja posłużyłem się pilniczkiem, no chyba że ktoś z Was ma bardzooo długie paznokcie:-)).
No cóż, czas na ładowanie, polecam sformatować baterie, co zapewni lepsze i skuteczniejsze jej działanie. Bateria według producenta to konstrukcja litowo-polimerowa, co do końca nie jest rzeczą sprawdzoną, fakt jest taki że formatowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na jej działanie, a tylko może pomóc!

No to czas na start - naszym oczą ukazuje sie piękna animacja razem z trochę irytującym demem muzycznym:-), ale zobaczymy dalej.

No i to jest to, piękny kolorowy wyświetlacz o dobrym kontraście i nasyceniu barw, dodam tylko że to leciutkie cacko ma możliwość wyświetlenia 65 tysięcy kolorów!!!, co za tą cenę telefonu jest czymś idealnym.
Niestety po mimo tak dobrego wyświetlacza nie ma możliwości przesyłania MMS-ów, no cóż - coś kosztem czegoś, osobiście mi to nie przeszkadza. Brak obsługi MMS-ów rekompensuje nam piękna polifonia, to jest to 40-głosowa, powala na kolana a przy tym jest dobrze słyszalna w autobusie cze w samochodzie, co bywało z tym różnie u innych producentów! W samym telefonie mamy do wyboru aż 38 dzwonków, wszystkie polifoniczne, oczywiście istnieje mozliwość powiększenia tej liczby do ..... w zalezności od wolnej pamięci telefonu przez kabelek lub port IRDA.
Telefon posiada standardowo 4 gry, które urozmaicą nam codzienną pracę. Na dodatkowe aplikacje JAVA mamy 300kb pamięci (dla porównania podam, że jedna gra, lub program zajmuje około 100kb pamięci, niestety nie da się ich ściągnąć przez IRDE a tylko przez WAp lub kabel).
Sam bawiłem się tym telefonem i IRDĄ i nie było problemów z przesyłaniem dzwięków i obrazków, do tego posłużyłem się oprogramowaniem ściagniętym ze strony producenta(EasyGPRS).
Sam aparat jeżeli chodzi o oprogramowanie nie sprawiał żadnych kłopotów, posiada wszystkie funkcje które oferuje konkurencja(akurat te dane znajdziecie na stronie producenta i nie bede się o nich rozpisywał)
Telefon posiada pamięc wewnętrzną na 500 wpisów w książce telefonicznej i 50 na wiadomości Sms.

Bateria, no cóż, jeżeli chodzi o czuwanie to nic rewelacyjnego, 3 dni to wszystko, przy 5 minutach rozmowy dziennie nie powala na kolana.
Czułość aparatu jest zadawalająca, choć niejednokrotnie gubił zasięg (może miałem felerny egzemplasz), szczególnie w miejscach silnie napromieniowanych przez inne użądzenia elektroniczne.

Czas na podsumowanie. Aparat jest lekki, ładny z wyrazistym wyświetlaczem i piękną, głośną polifonią, ale......... no własnie ale brak MMs-ów w tak nowoczesnym modelu to raczej chyba nieporozumienie. Pomimo tego sam telefon jest godny polecenia i każdy kto go kupi nie zawiedzie się tak jak i ja sie nie zawiodłem.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (6):

cenzor -dużo błędów ORTOGRAFICZNYCH [1]

...
~inter 2004-01-08 10:51:05


Technika.... [1]

...
~zyzio 2004-01-07 07:51:48


opinia [1]

...
~adamm(at)hotnews.pl 2004-01-06 06:46:35

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę